Американські сенатори всерйоз взялися за зв'язки президента США Дональда Трампа з Росією 
На початку серпня група республіканців на чолі з Ліндсі Гремом подала в Сенат "пекельний" законопроект, який передбачає жорсткі санкції проти РФ.
Що придумали американці та чи виживе економіка Росії - розбирався OBOZREVATEL.
 
Жорсткі заходи
Незважаючи на процедурні моменти, Конгрес поки ще не опублікував проект закону. Правда, оригінал документа вже встиг "спливти" у російських ЗМІ. Судячи з нього, головна мета законопроекту - об'єднати весь пакет санкцій в єдине ціле.
 
Автори намагаються максимально схилити президента Дональда Трампа до більш жорсткої позиції щодо Росії. Серед основних вимог до глави Білого дому - закликати РФ повернути Крим під контроль України та відмовитися від підтримки насильства на Донбасі з боку бойовиків.
 
Для цього пропонується створити "санкційний координаційний офіс" для роботи з Євросоюзом для посилення санкцій проти РФ, а також "Національний об'єднаний центр для відповіді на гібридні загрози". Його основне завдання - системна боротьба зі спробами впливу Росії.
 
В економічній частині законопроекту зазначена вимога заборони на операції в США семи російським банкам. Це великі структури: ВТБ, ВЭБ, "Промсвязьбанк", "Сбербанк", "Банк Москвы", "Внешэкономбанк", "Россельхозбанк". На практиці це означає проблеми з доларовими операціями для російських ділових кіл.
 
Окрему увагу в законопроекті відведено питанням кібербезпеки США. Йдеться про створення в Держдепартаменті офісу з питань кіберпростору і цифрової економіки. Також автори пропонують ввести санкції проти росіян, які були задіяні в кібератаках.
 
Одна з центральних тез законопроекту - змусити президента Трампа ефективно виконувати акт CAATSA (Акт про американські санкції. - Ред.). Сенатори пропонують отримувати звіт про виконання санкцій набагато швидше і протягом 60 днів після прийняття норм оновити "кремлівський список". Крім того, сенатори пропонують зайнятися пошуком активів і особистого фінансового стану президента РФ Володимира Путіна.
 
РФ на межі дефолту?
Ухвалення такого законопроекту може серйозно вплинути на російську економіку. За словами експерта Економічного дискусійного клубу Олега Пендзина, санкції в першу чергу вдарять по багатих росіянах, які і впливають на державну політику.
 
"Санкції дуже серйозно вдарять по багатих верствах населення, які мають вклади в валюті. Переважно постраждають вони. І це найбільш небезпечно для влади, тому що це саме ті люди, які створюють державну політику Росії та сильніше за всіх впливають на прийняття тих чи інших рішень", - сказав Пендзин у коментарі OBOZREVATEL.
 
Також економіст зазначив, що санкції щодо обмеження угод, пов'язаних з інвестиціями в енергетичні проекти, можуть серйозно вдарити по "Північному потоку-2", який досі не добудований.
 
При цьому експерт упевнений, санкції не приведуть Росію до дефолту.
 
"Дефолту не буде, тому що у Росії досить великі валютні резерви. Інша справа, що таке надсерйозне навантаження на держборг призведе до різкого скорочення інвестиційних програм російського уряду, зокрема у військову галузь і в розвиток енергетичних родовищ, які вона постійно фінансує", - заявив Пендзин.
 
Більш песимістично новий пакет санкцій для РФ оцінює фінансовий консультант Василь Невмержицький.
 
"По-перше, це буде проблемою для нафтопереробного сектора, який має істотну залежність від зарубіжних технологій. Тому що ті технології, які є на поточний момент, уже застаріли, а нові купуються у західних партнерів", - сказав він у коментарі OBOZREVATEL.
 
Невмержицький допускає - імпортні технології ще можна замінити вітчизняними, але аналогічні все одно створити не вийде.
 
"Другий момент - тиск на програмне забезпечення та обладнання. Третій момент, це питання залучення грошових коштів зі світового ринку. Ці три чинники дуже серйозно вдарять на фінансову стабільність Російської Федерації, і я вважаю, що це реально призведе до дефолту Росії", - вважає консультант.
 
Американіст Микола Бєлєсков навпаки впевнений, що санкції не отримають зелене світло в Адміністрації президента США. Звичайно, республіканці теоретично можуть прийняти пакет обмежень, але реального ходу їм ніхто не дасть.
 
"Та й сам Трамп поки скептично ставиться до санкцій, і я не думаю, що він дасть цьому зелене світло, на фоні того, що він все-таки налаштований на діалог з РФ. Хіба що він знову щось накосячить, і щоб це загладити, тоді може щось прийняти", - пояснив OBOZREVATEL Бєлєсков.
 
Інф.: obozrevatel.com
 

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити