Про небезпеку публічного реваншизму
Чому офіційний Київ не відреагував на погрози Путіна.
Путін закликав до перекроювання міжнародно визнаних кордонів, бо вони, бачте, "не відповідають етнічному складу населення",  "і ми з цим розберемось".
Це – про щорічну прес-конференцію В.Путіна 19 грудня. Усе зазначене вище – про Україну. Немає жодної реакції на ці реваншистські заяви від омріяного нами Євросоюзу, його дипломатичних інституцій. Але надзвичайно турбує, що вищі українські посадовці ніяк не відреагували на заяву Путіна.
Про це пише журналіст Ігор Сюндюков у статті у виданні "День"

Повний текст:

Ненависть людини до іншої людини може назовні  виглядати  по-різному: брутальне хамство, підступні наклепи, системна брехня, інтриганство, фізична агресія, зрештою… А ось ненависть всевладного правителя  до цілої неупокореної держави, до нашого  «непідлеглого» народу часом набуває доволі химерних форм (і надзвичайно небезпечних): агресивного імперського реваншизму на тему «это исконно русская земля, у нас ее отняли» ( страшно те, що від часів Давнього Сходу та Античності і аж до ХХ століття ось такі просторікування дуже часто передували розв’язуванню загарбницької війни), переказування імперських  «нафталінових» міфів на  кшталт: «ви взагалі народ із  сумнівною національною ідентичністю, вам цю ідентичність подарували іноземці», - і, як «апофеоз», закликів до перекроювання міжнародно визнаних кордонів, бо вони, бачте, «не відповідають етнічному складу населення», «і ми з цим розберемось».

Це все – про щорічну прес-конференцію В.Путіна 19 грудня. Усе зазначене вище – про Україну. І про те, що  «все Причорномор’я і східна  частина України – це споконвічні російські території» . Доречно у відповідь повторити слова одного українського дисидента, який у таборі дискутував з дисидентом російським з числа «імперців» і дуже влучно процитував Грушевського ( а міг би і  Ключевського!): «Суздальсько-заліські болота – ось ваша «исконная земля» ! Там і народився  ваш «великоруський народ»!

І про такий вислів Путіна: «Що запропонував Володимир Ілліч Ленін? Він запропонував не федерацію, а  конфедерацію. За його рішенням, етноси  були прив’язані до конкретних територій» ( важко судити ,що в голові у Путіна ,але ,схоже , кращий варіант  для нього – це губернії, як за «батюшки-царя» для   впокорених  українців, грузинів, білорусів, казахів …). Незадоволений володар Кремля й тим, що республікам у 1922 році було надано право виходу зі складу СРСР –  Сталін , приміром , був проти…

А ось  – найбільш агресивний пасаж; «Але навіть території були нарізані так, що вони не завжди відповідали традиційним місцям проживання тих чи інших народів… В ході створення  Радянського Союзу споконвічно російські території (як виглядає з  контексту, фактично це – уся Східна та Південна Україна – І.С.), які  до України взагалі не мали ніякого відношення, усе Причорномор’я, тобто західні землі російські (!- І.С.), були передані Україні… Це дещо дивне рішення, але воно відбулося. Це все спадщина державного будівництва Володимира Ілліча Леніна (до речі, Путін каже про це  далеко не вперше – І.С.)  і тепер ми з цим розбираємось».

Це неможливо сприймати інакше, як одверте невизнання міждержавних кордонів України та РФ. І це сказано публічно, на велелюдній прес-конференції, не в колі наближених слуг (як колись Гітлер ділився своїми відкриттями з іншими бонзами). Причому за станом  на 20 грудня, коли пишуться ці рядки, немає жодної реакції на ці реваншистські заяви від омріяного нами Євросоюзу, його дипломатичних інституцій.

Чи можливий мир з країною, яку очолює людина з такими маніакальними ідеями, та ще й наділена усією повнотою влади? Питання питань…

Але надзвичайно турбує, що вищі українські посадовці ніяк не відреагували на заяву Путіна. Реакції на його зухвалі слова немає ані на сайті офісу президента України, ані на офіційних сторінках президента Зеленського у соцмережах. Очевидно, нагорі вважають, що нічого особливого господар Кремля  не сказав? Що це – чергова провокація, на яку не треба «вестись»? Радше, це, як  мінімум свідчить  про те, що на шостому році війни ми так і не навчилися  протистояти інформаційним атакам  Москви. Чи не свідчить відсутність відповіді  не про конструктивізм, а про безсилля. Звісно , українські історики  дадуть відповідь  Путіну, вкажуть, що Московське  князівство виникло на землях, які у XI-XII  століттях були  далекою околицею Русі –України. І на те, що всі  «исконно русские» землі , про які він вів мову – це захоплені колонізовані царями та імперією території. Але це не може замінити чіткої позиції вищого державного керівництва. ЇЇ зараз немає.  

Ігор Сюндюков
Інф.: day.kyiv.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити