Нечувано: Український народ в Україні повинен бути у звичайному статусі, а путінські годованці чомусь повинні в Україні мати особливий статус!
Ось нерівність! Ось фашизм!
Із можливих варіантів миру на Донбасі перерахую п'ять:
- Донбас входить в Росію на російських умовах;
- Донбас входить в Росію на своїх умовах;
- Донбас стає самостійною державою;
- Донбас входить в Україну на своїх умовах;
- Донбас входить в Україну на українських умовах.
Зрозуміло, що під терміном "Донбас" я маю на увазі лише окуповану його частину.

Хочу відразу ж відзначити головне: припинення обстрілів можливе при БУДЬ-ЯКОМУ варіанті.
А нам нав'язують найпідліший, найпринизливіший четвертий варіант. А продовження обстрілів і вбивств виправдовують тим, що ми на цей варіант не погоджуємося.
Путін пояснив, що мова йде, по-перше, про конституційну реформу «з наданням автономій або, як вважають за краще говорити в Києві, з децентралізацією влади».
«Нам зрозуміло, що це таке. Наші європейські партнери - французи і німці нам це розшифрували. Нас це цілком влаштовує, так само як влаштовує в цілому представників Донбасу», - сказав президент РФ.
Дмитро Медведєв також заявив: "Російська сторона виявляла і готова проявляти і далі розумну гнучкість у виконанні мінських угод там, де це не суперечить їх суті. Але ми не можемо зробити того, на що у нас немає повноважень, а саме: виконувати за київські власті їх політичні і юридичні зобов'язання".

Вражає сам підхід - відверто хамський, відверто знущальний, відверто принизливий. Так хто така Росія, щоб іти з кимось на компроміс з приводу України?! Вона що, власниця, власниця України?!
І що можна протиставити такій «дипломатичній» російської агресії?!
Та багато чого. По-перше, потрібно показати фашистську суть російських вимог. Адже, що таке фашизм у нашому, радянському розумінні? А це перевага однієї нації над іншою, тобто нерівність націй, у широкому сенсі це будь-яке незаконна перевага, будь-яка незаконна нерівність (тим більше, що «народ Донбасу», звісно ж, не є окремою нацією, - Ред.).
Повторюю: обстріли і вбивства можна припинити незалежно від того, поміняла Україна свою Конституцію на догоду Росії або не поміняла. Сам Медведєв у подібному випадку «благородно» обурився: «... як виглядає політична система - це не їх там справа. Вони скоро там будуть говорити, як нам Конституцію писати треба". Ось воно! Ось нерівність! Ось фашизм! Їм, росіянам ми не можемо нав'язувати зміни до Конституції, а нам, українцям – вони можуть.
Так, саме поняття «особливий статус» - уже нерівність, вже фашизм! (Мені чомусь відразу згадуються спецпайки, спецлікарні, спецсанаторії.) Нечувано: Український народ в Україні повинен бути у звичайному статусі, а путінські годованці чомусь повинні в Україні мати особливий статус! Ось нерівність! Ось фашизм!
Насправді, це український народ на референдумі повинен вирішити: чи приймати ці «райони» у свою державу (зрозуміло, на загальних з іншими районами підставах) чи не приймати. І Путін це чудово розуміє. І все одно тисне: мовляв, та ці хохли - дешевина. Вони ляжуть під мене.
Ляжемо?

Анатолій Кримський, публіцист

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити