Росія отримує абсолютно протилежний результат від того, якого хоче досягти, продовжуючи окупацію та війну на Донбасі
Джерело: інтерв'ю спецпредставника Держдепартаменту США з питань України Курта Волкера телеканалу "1+1".
Пряма мова  Волкера: "Гадаю, є причини чому Росія має піти з Донбасу. Вони насправді не зацікавлені тримати Донбас. Вони лише цинічно граються людськими життями для того, аби впливати на Київ та тримати Україну під російським впливом. Це помилка. Україна сильніша, демократичніша, більш квітуча, стійкіша, більш антиросійська та більш прозахідна, аніж будь-коли раніше.

Тож, Росія отримує абсолютно протилежний результат від того, якого хоче досягти, продовжуючи окупацію та війну на Донбасі. Це причина, чому Росія має хотіти припинити це. І ми, і французи, і німці, й українці готові допомогти Росії знайти легкий шлях для відступу та повернення миру на окуповані території, коли Росія буде готова зробити це".

Деталі:  Волкер також додав, що у разі виконання Росією Мінських угод і деокупації Донбасу, санкції щодо Криму залишатимуться настільки довго, наскільки триватиме його окупація.

Передісторія:

Останніми днями у Києві точиться дискусія про можливість застосування "формули Штайнмаєра для врегулювання на Донбасі.
Президент Володимир Зеленський анонсував обговорення "формули Штайнмаєра" на зустрічі лідерів держав "нормандської четвірки".
Чинний голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Словаччини Мірослав Лайчак вважає, що Україні варто використати так званий "план Штайнмаєра" для виконання "мінських домовленостей".
Раніше глава МЗС РФ Сергій Лавров назвав умовою для проведення саміту лідерів "нормандського формату" необхідність "зафіксувати на папері формулу" Франка-Вальтера Штайнмаєра щодо "особливого статусу" Донбасу. У Кремлі це називають "домашньою роботою" Києва.

Інф.: pravda.com.ua

Коментарі

 

Коментарі  

 
0 #1 Varnak 16.09.2019 14:15
Москва зловила Зе у пастку
Дмитро Вовнянко
15.09.2019

Заява голови ОБСЄ Мирослава Лайчака про те, що Україні варто виконувати «план Штайнмайєра», – насправді дуже лиховісний сигнал для нашої країни. Відбувається саме те, про що всі п’ять років казали прибічники президента Порошенка, до «розведення сил», «формул» і «планів» керівництво України підштовхує Захід. Повторюю, Захід. Руками ОБСЄ. Прибічники президента Зеленського нині повторюють ті самі доводи, які ще рік тому категорично не хотіли чути від прибічників президента Порошенка. А президент Зеленський і міністр іноземних справ Пристайко повторюють ті самі тези, на яких наполягав Порошенко – ніяких «особливих статусів» і «вибори лише після виведення НЗФ та російських «відпускників», плюс передача Україні кордону. Ще раз повторюється твердження, у зовнішній політиці Україна може діяти або як за президента Порошенка, або набагато гірше.

Справедливості задля треба відзначити (і це підтвердив екс-міністр МЗС Клімкін) план Штайнмайєра свого часу стосувався лише одного пункту мінських угод – про надання окупованим районам Донбасу так званого «особливого статусу». Формула стосувалася одного-єдиного пункту – коли саме мусив бути наданий оцей самий особливий статус? План Штайнмайєра передбачав лише одну деталь – особливий статус мусить бути наданий після проведення на територіях ОРДЛО виборів, які ОБСЄ взнає чесними, прозорими і демократичними. Але. План Штайнмайєра не передбачав ані того, яким мусить бути цей «особливий статус», ані того, за яких умов мусять бути проведені вибори в ОРДЛО.

Позиція України всі п’ять років президентства Порошенка була чітка – спершу виведення НЗФ і «відпускників made in Russia» та передача кордону під контроль України, потім – вибори. Натомість Москва висунула свої ідеї – вибори за наявних умов, а особливий статус мусить передбачати закріплення статусу російської мови, легалізацію банд терористів так званих «корпусів Новоросії» як «народної міліції» та амністію російським найманцям. Ідея Москви була зразу ж підхоплена політичними противниками президента Порошенка і лояльними до них ЗМІ – і так, саме московський варіант «плану Штайнмайєра» став тим «планом Штайнмайєра», який зараз існує в свідомості громадян і який викликав бурю невдоволення після згадки його президентом Зеленським. Бо по факту такий «план» – це повноцінна капітуляція України на російських умовах – ОРДЛО Україна не контролюватиме. Реакція така небезпідставна. Те, що було «планом Штайнмайєра» від початку, трактувати можна було і так, і навпаки.

Президент Порошенко цією невизначеністю користувався для користі України. Вся його політика – це використання дірок у Мінських угодах, аби по факту їх не виконувати і аби глибше й глибше занурювати Москву у прірву санаційного тиску. Проте. Президент Зеленський ішов до влади під гаслом «війна триває тому, що на ній наживаються» і не двозмістовно обіцяв війну завершити, чим дуже обрадував ту частину населення України, яка «втомилася від війни», читайте – втомилася тремтіти від перспективи опинитися в окопі і потрапити під мобілізацію. Справжньої війни такі громадяни, як правило, не бачили й близько.

Зеленський нині зв’язаний попередніми обіцянками. Затягування переговорів з Москвою означатиме одне – війна триватиме, а Москва тягнутиме час. Кремль гарно знає, що розчарування Зеленським в самій Україні помалу сильнішатиме, й відтак Зеленському категорично будуть потрібні «перемоги». Але й це ще не все.

Погодившись на обмін українських полонених на угодах Москви, Зеленський сам загнав себе ще й у другу пастку і сам подарував Москві важіль впливу на себе. Справа в тому, що 24 моряки, захоплені Москвою біля Керченської протоки, були звільнені не на вимогу Морського трибуналу і не в порядку обміну – вони були звільнені під особисте зобов’язання українського омбудсмена Людмили Денисової про те, що моряки прибудуть до Росії для проведення слідчих дій на вимогу Москви. І Москва залюбки почне їх викликати. Всіх, по черзі, в шаховому порядку… Знову й знову… Ба більше, російській прокуратурі НІЧОГО не завадить от цих моряків знову заарештувати… Як виглядатиме «обмін Зеленського» після цього, уявити не важко.

І не відправити моряків до Росії Банкова не зможе – інакше подальші переговори з Москвою припиняться, а потрібні вони зараз більше ЗЕкоманді, а не Кремлю. Нарешті, Москва завжди може використати козир – піти на загострення на Донбасі, яке всі плани «припинити війну до січня» поховає назавжди.

Москві наразі ніщо не заважає повільно і наполегливо примусити Зеленського пристати на «план Штайнмайєра» у російському його варіанті. Зеленський потрапив у пастку, з якої хороших виходів немає. Або йому доведеться пояснювати своїм виборцям, чому на Донбасі війна, і хто наживається на ній тепер. Або пояснювати всій Україні, чому їй треба змиритися з грандіозним національним приниженням. Ну, сам винуватий. Як то кажуть, «слово пташкою летить – волом повертається».

https://tverezo.info/post/102841
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити