Порошенко перевершив свого вчителя Кучму - "ігноранта" додержання Конституції, - Віктор Шишкін
Віктор Шишкін — останній із Могікан. Думаю, політиків, які не вміють і не хочуть пристосовуватися, мімікрувати, продаватися чи мовчати – коли казати правду стає невигідно – не лишилось. Шишкін – саме такий. Подразник для багатьох мешканців високих кабінетів. Негнучкий і безкомпромісний. Він не боїться говорити те, що думає. Щоправда, він не любить говорити про те, що практично всю свою пенсію віддає на потреби нашого війська. Він не піариться на війні, він просто вимагає усунути від влади і покарати усіх колаборантів, які ту війну допустили.

Отже, наша сьогоднішня розмова – з першим Генеральним прокурором незалежної України (1991-1993), заступником Голови Конституційної комісії України (1991–1993), котрий отримав звання Залуженого юриста України за розробку Конституції, народним депутатом України перших трьох скликань, членом Вищої ради юстиції (1996-2003), суддею Конституційного Суду України (2006 -2015) Віктором Шишкіним.

Віктор Іванович, хочу почути від вас відчуття того, що відчувається в країні.

Вкрай негативні відчуття… Можливо, у мене завищені вимоги до правової системи України. Ви як вважаєте?..

Вважаю, що не завищені.

Колись, ще в середині 90-х, я назвав Кучму не гарантом, а ігнорантом Конституції. А усі ці ющенки, януковичі і порошенки – це пташенята гнізда Кучминого. Однак вони змогли перевершити свого вчителя. Особливо Порошенко.

Пояснюйте.

А от дивіться. Янукович хотів жити, як монарх, але для цього він намагався створити під себе конституційну базу. Тобто, він хотів жити за Конституцією, але за тією Конституцією, яка би його влаштовувала. Він хотів президентську республіку. І от, таким чином, за Януковича змінили парламентську республіку, - якою була Україна на підставі змін до Конституції 2004 року – на президентську. І він отримав ті самі повноваження, які мав Кучма. І цього, в принципі, було достатньо для того, аби його вважали президентським монархом.

А що ж Порошенко? Він набагато цинічніший, ніж Янукович.

Пояснюйте!

З 2014 року Україна - парламентська республіка. Однак Порошенко, як і Янукович, намагається «натягнути» на себе повноваження «монарха», керівника президентської республіки. Він намагається підрихтувати Конституцію, але в неконституційний спосіб. Адже він законами надає сам собі набагато більше повноважень, ніж це передбачає Конституція.

Тобто, Янукович намагався діяти на підставі Конституції, хоч і «скроєної» під нього. А Порошенко, навпаки, робить усе в піку Конституції. В піку Конституції він не оголошує воєнний стан, в піку Конституції він де-факто усунув себе з посади Головнокомандуючого.

У нас же АТО керує не Головнокомандуючий, а якийсь там заступник голови СБУ. Всього-на-всього. Цим Порошенко, фактично, роззброїв народ України. Він роззброїв українську правову, адміністративну, військову систему.

А паралельно - він законами надає собі додаткових повноважень, які йому ніхто не має права надавати.
Повний текст

Інф.: iamir.info

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити