Законопроект про банки №2571-д прийнятий у другому читанні і в цілому. Це остання вимога МВФ
Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект №2571-д (так званий "антиколомойський"), який є останньою умовою Міжнародного валютного фонду (МВФ) для надання фінансування Україні.
"За" проголосували 270 депутатів.

Перед прийняттям закону до Верховної Ради прибув президент Володимир Зеленський. Він закликав депутатів прийняти "банківський" закон, щоб допомогти українській економіці.

Законопроект №2571 - це пул змін до банківського законодавства, які, зокрема, стосуються судових розглядів навколо рішень Національного банку. Закон стосується всіх банків, які збанкрутували внаслідок кризи 2014-2015 років.

Документ уточнює, що екс-власники банків-банкрутів дійсно можуть визнати дії держави неправомірними, але не можуть повернути контроль над фінустановами. При цьому вони можуть претендувати на матеріальну компенсацію, але для цього повинні довести свої збитки за допомогою міжнародного аудитора.

Закон прямо вплине практично на всі судові процеси, які проходять навколо націоналізації ПриватБанку.

Нагадаємо: 7 травня в МВФ повідомили про зміни в переговорах з Україною: замість трирічної розширеної програми кредитування EFF тепер обговорюється 18-місячна stand-by. У Фонді відзначили, що інструменти stand-by більше підходять для поточної ситуації, в якій знаходиться Україна. За цією програмою країна може отримати $5 млрд протягом 1,5 року.
У Мінфіні заявили, що без прийняття закону про банки неможливі подальші переговори з МВФ.
Прем'єр Денис Шмигаль розраховує, що меморандум із МВФ підпишуть до кінця травня.

Інф.: ua-news.liga.net

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити