Закон про освіту дає право на вивчення окремих предметів на офіційних мовах ЄС. Але це не стосується російської мови
Венеціанська комісія надала рекомендації, що стосуються мови освіти в новому законі України "Про освіту".
Як зазначається в рекомендаціях, текст яких публікують видання "Європейська правда", "параграф 4 статті 7 передбачає правову основу для викладання інших предметів на офіційних мовах ЄС".
 
"Проте цей пункт не передбачає рішення для мов, які не є офіційними мовами ЄС, зокрема для російської, як найбільш широко використовуваної в Україні мови після державної. Менш сприятливе ставлення до цих мов важко виправдати, і тому постає питання про його дискримінаційність. З огляду на ці міркування, коректним рішенням було би внесення поправок до статті 7, які замінили би це положення на більш збалансоване та  чіткіше сформульоване.", - йдеться в документі.
 
Венеціанська комісія рекомендує, зокрема:
 
- повною мірою використовувати гнучкість, передбачену п. 4 ст. 7, при ухваленні імплементаційного законодавства  для забезпечення значного рівня викладання офіційними мовами ЄС для відповідних меншин;
 
- внести зміни до перехідних положень закону "Про освіту", забезпечивши довший перехідний період для поступового здійснення реформи;
 
- звільнити приватні школи від нових мовних вимог у відповідності зі статтею 13 Рамкової конвенції.
 
Закон "Про освіту" набув чинності 28 вересня. Згідно ст. 7 закону, починаючи з 1 вересня 2018 року дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мову. З 5-го класу діти будуть починати вчитися державною мовою, а мова національної меншини вивчати як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини відноситься до мов Європейського Союзу, то на ній можливе викладання однієї або декількох дисциплін.
 
Інф.: dt.ua
 

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити