Італійські карабінери розкрили організацію, що вербувала найманців для війни проти Укрпїни на Донбасі.
Кілька людей заарештували, частину підозрюваних оголосили в розшук. Деякі з них досі перебувають на непідконтрольній Україні території Донбасу. Рік тому журналісти "Донбас.Реалії" вже розповідали про бойовиків угруповань «днр» і «лнр» з Італії і навіть зв’язалися з деякими з них. Як склалася їхня доля і які наслідки для найманців матиме розслідування в Італії? Розбиралися журналісти спеціального проекту Радіо Свобода «Донбас.Реалії».

Слова «найманець» і «Донбас» лунають в італійських новинах. На Апеннінах розкрили схему з вербування бойовиків на схід України.

Розшуком потенційних найманців в Італії та відправленням їх на Донбас, за версією слідства, займалися під прикриттям гуманітарних операцій. Зокрема, серед підозрюваних осіб – Ораціо Ньєрре – італійський активіст, симпатик Росії та засновник організації «Координація солідарності з Донбасом». Створили її у 2014 році, того ж року Ньєрре разом із своїм соратником Лукою Пінтауді приїжджав в Донецьк, де зустрічався з тодішніми лідерами угруповання «днр» Павлом Губарєвим та Денисом Пушиліним.

Нині Ньєре і Пінтауді перебувають під слідством, але не затримані. На відміну від трьох інших підозрюваних. Згідно з даними газети La Repubblica, під арештом перебувають – італієць Антоніо Катальдо, албанець Олсі Крутані і молдованин Володимир Вербицький.

Карабінери [поліцейський підрозділ в Італії, який входить до складу збройних сил та займається як поліцейською, так і військовою діяльністю – Ред.] дізналися, що за участь у бойових діях іноземні найманці щомісяця отримували 300-400 євро.

«Відомо, що в Україні на війні, будучи у складі проросійського війська, платять небагато, адже найманцям можна заробити значно більше в інших збройних конфліктах. Тож, основним стимулом для цих громадян є ідеологічне переконання», – розповів «Донбас.Реалії» журналіст та керівник видання «OttoPagine» у місті Авелліно Лучано Трапанезе.

Після спецоперації карабінери оприлюднили відео, завдяки якому можна ідентифікувати одного із затриманих – Володимира Вербицького, який на Донбасі взяв собі позивний «Парма». Він пішов воювати у травні 2015 року, тоді ж вступив до лав угруповання «Русич».

Перші два місяці на Донбасі він не показував свого обличчя, але пізніше ховатися перестав. На одному з відео, яке бойовики виклали на YouTube видно, як його вчать коригувати вогонь артилерії. На камеру «Парма» розповідає – йому 21 рік і хоча виріс в Італії, куди батьки переїхали з Молдови, вважає себе «русским».

Італієць отримав «паспорт днр»

Другий затриманий Олсі Крутані – ветеран Чечні і власник спортзалу у Мілані, затятий прихильник російських бойових мистецтв. Саме під час таких спортивних заходів і обговорювали можливу відправку найманців на Донбас, пише видання «OttoPagine».

Свого роду посередником між бажаючими потрапити в Україну та тими, хто вже воює на Донбасі, виступав третій затриманий – Антоніо Катальдо.

«Антоніо Катальдо – ключова фігура в матеріалах розслідування правоохоронних органів міста Генуї стосовно найманців, які воювали у складі проросійських сил в Україні. Він вважається досвідченим найманцем, бо воював у Лівії, був у полоні бойовиків Каддафі, вишкіл і воєнну підготовку пройшов у Панамі. Він став відомим, бо інтерв'ю з ним показала відома італійська телепрограма. Він розказав про свій досвід найманця у світі та на Донбасі. Відтоді він став орієнтиром для тих, хто хотів вирушити з Італії до українських регіонів, щоб воювати в лавах пропутінського війська», – розповідає італійський журналіст Лучано Трапанезе.
Повний текст

Інф.: radiosvoboda.org

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити