Президент Естонії Керсті Кальюлайд назвала ситуацію в Грузії та Україні війною і окупацією. Про це вона заявила на конференції в пам'яті колишнього президента Леннарта Мері, повідомляє прес-служба естонського лідера, передає "РБК-Україна".
"Говорячи про Україну і Грузію, дуже важливо називати речі правильними іменами - війна - це війна, а окупація - це окупація", - заявила Кальюлайд.

При цьому вона зазначила, що в міжнародній практиці для коментарів ситуації в цих країнах використовуються евфемізми "адміністративна прикордонна лінія" або "заморожений конфлікт".

"Ми уважно підбираємо слова, називаючи лінію окупації в Грузії чимось іншим. Коли я в жовтні запитала моніторингову місію ЄС, чому ми використовуємо евфемізми "адміністративна прикордонна лінія", мені не змогли відповісти", - додала Кальюлайд.

Раніше повідомлялося, що президент України Петро Порошенко та президент Естонської Республіки Керсті Кальюлайд у травні обговорили питання запровадження миротворчої місії ООН за мандатом Ради безпеки ООН, участь представників Естонії у роботі моніторингової місії ОБСЄ та скоординовані дії у питанні звільнення українських політичних в’язнів, що утримуються на окупованих територіях та в Російській Федерації.

Інф.: day.kyiv.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити