Олег Тягнибок: "Земля як складова життєвого простору української нації в жодному разі не може бути предметом купівлі-продажу"
"Свобода" – категорично проти ринку землі, адже це – неодмінна складова життєвого простору, одна з основ національного суверенітету і стратегічний ресурс держави". Про це 16 жовтня 2012 року під час візиту на Івано-Франківщину заявив лідер Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Тягнибок.

Очільник націоналістичного об'єднання заявив: "У той час, як українські селяни живуть у злиднях, ледве зводячи кінці з кінцями, скоробагатьки отримують надприбутки. В Україні вже з’явилися мільярдери, які отримали свої основні капітали з аграрного сектора.  Впадає у вічі разючий контраст між прибутками олігархів і простих українців. Причина – в нещадній експлуатації української землі, а також у тому, що селяни змушені працювати за копійки, і так само за копійки продавати свою сільськогосподарську продукцію. Такими є наслідки розпаювання землі, яке за масштабами зловживань можна порівняти хіба що з ваучерною "прихватизацією" 90-х років. Формально селяни стали власниками земельних паїв, а насправді більша частина землі опинилися у власності олігархів-латифундистів, які абсолютно байдужі до збереження сільськогосподарських земель України – вони їх, не змигнувши оком, знищують виснажливою експлуатацією або нецільовим використанням. Землі, піддані хижацькій експлуатації – це втрачений життєвий простір для майбутніх поколінь українців!

Утім, це лише "квіточки" порівняно з тим, що буде після створення ринку землі, коли українська земля більше не належатиме українцям, а буде розтягнена між місцевими та іноземними "аграрними баронами" – ця загроза є зараз реальною як ніколи. У вересні цього року Верховна Рада взяла за основу законопроект про внесення змін до Земельного кодексу щодо набуття права власності на землю, також "регіонали" та їхні сателіти ухвалили законопроект про створення Земельного банку. Ці кроки олігархічної влади створили передумови для тотального розпродажу землі. Вже зараз можна бачити страхітливу картину: села пустіють, молодь масово виїжджає з них, не бачачи жодної перспективи. Аграрний сектор економіки занепадає.

В умовах стрімкого зростання на планеті дефіциту природних ресурсів, і, зокрема, продуктів харчування, Україна, яка володіє третиною всіх європейських чорноземів, має всі шанси стати житницею Європи й навіть усього світу. Але як тільки земля в Україні стане товаром – провладні фінансово-промислові групи за безцінь скуплять найкращі українські землі, аби згодом продати втридорога іноземцям. Відтак Україна швидко перетвориться на аграрно-сировинний додаток розвинених країн.

Якщо земля буде власністю олігархів-латифундистів, вони не матимуть перед селянами жодних зобов’язань. Зрозуміло, що їм буде вигідніше наймати мобільні "кочові" бригади працівників, ніж платити місцевим селянам. Ймовірно, що латифундисти будуть зацікавлені в масовому припливі до України дешевої робочої сили з країн Азії і Африки. Продавши землю, селяни в найкращому разі отримають тимчасову вигоду (хоча не викликає сумнівів, що землю вони продадуть за явно заниженою ціною), утім надалі залишаться і без землі, і без роботи.

Будучи позбавленим засобів до існування, український селянин постане перед вибором: або голодна смерть – або еміграція до великих міст чи навіть за кордон у пошуках кращої долі. Ще одним наслідком захоплення латифундистами українських земель буде зменшення податкових надходжень до місцевих бюджетів, оскільки підприємства великих землевласників будуть зареєстровані за межами села. Ринок землі сільськогосподарського призначення означатиме також зникнення найменших зародків середнього класу в аграрній сфері України й подальше соціальне розшарування, коли на одному полюсі буде купка багатіїв-землевласників, а на іншому – мільйони зубожілих селян.

Земля є неодмінною складовою життєвого простору, однією з основ національного суверенітету, підвалиною продовольчої безпеки України, тим стратегічним ресурсом держави, який у жодному разі не може бути предметом купівлі-продажу. Всеукраїнське об’єднання "Свобода" 2011 року ініціювало всеукраїнський референдум щодо заборони торгівлі землею сільськогосподарського призначення. Очевидно, що олігархічна влада, серед представників якої чимало "земельних князьків", панічно боїться проведення такого референдуму. Зрозуміло, чому Центральна виборча комісія не зареєструвала жодної ініціативної групи щодо проведення референдуму.

"Свобода" категорично виступає за заборону в Україні продажу землі сільськогосподарського призначення. Фахівці "Свободи" розробили проект Закону України "Про заборону торгівлі землею сільськогосподарського призначення". У Верховній Раді нового скликання "Свобода" разом зі своїми партнерами одним із перших ухвалить саме цей закон. Звісно, це не означає, що в селян забиратимуть їхні земельні паї. Навпаки, держава надаватиме землю у довгострокове володіння українським громадянам із правом родинного успадкування. Закон визначатиме підстави припинення такого володіння в разі використання сільськогосподарських земель за нецільовим призначенням або в разі погіршення стану ґрунтів (родючості). Щоб унеможливити земельне рейдерство, буде посилено кримінальну відповідальність за незаконне заволодіння ґрунтами. Особам, які законним способом набули право власності на землі сільськогосподарського призначення (під час розпаювання, а також одержані в спадщину за законом), буде дозволено продавати ці земельні наділи виключно державі. Водночас буде заборонено будь-які інші способи відчуження таких ділянок, визнано незаконним право власності на землі сільськогосподарського призначення, набуте в результаті боргових розписок".

Прес-служба ВО "Свобода" 

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити