Ігор Луценко: Непрозора дипломатія – шлях до внутрішнього конфлікту між владою та народом
Зеленському не варто уповноважувати малокомпетентних клерків свого апарату приймати рішення.
Що не так зі створенням "Консультативної групи" у Мінську?
Отже, чому підписання протоколу з рішенням про створення Консультативної ради при Тристоронній консультативній групі у Мінську є поганим?

1. Це надання потужного міжнародного дискусійного майданчика окупаційним російським адміністраціям в ОРДЛО, а відтак – розбудова їх суб'єктності на міжнародній арені. Нагадаю, до майданчика хочуть долучити представників Німеччини та Франції, що дає такому майданчику високу легітимність.

2. Надання Росії підкресленої ролі спостерігача на такому майданчику (так само, як європейським країнам) допомагає просувати кремлівську брехню про "громадянський конфлікт на Сході України", створює пропагандистські передумови для перекладенні вини за жертви від російської агресії на Україну.

3. Рішення про створення такої Консультативної ради приймалося в цілковитій таємниці від українського суспільства і навіть від правлячої фракції у парламенті – у органі, у якому приймаються усі фінальні рішення щодо взяття Україною на себе будь-яких міжнародних зобов'язань. Така непрозора дипломатія – шлях до внутрішнього конфлікту між владою та народом, котрий – і це фіксує вся соціологія – зараз не готовий підтримати надання особливого статусу ОРДЛО, відтак будь-які дії у цьому напряму, тим більше, без широких консультацій х українською спільнотою, є провокуванням протистояння всередині країни.

Зеленському краще повернутися до своїх передвиборчих обіцянок і розпочати консультації з власним народом щодо того, що можна, а що не можна робити в перемовинах щодо російської агресії.

А не уповноважувати малокомпетентних клерків свого апарату приймати рішення.

Про це Ігор Луценко написав у блозі на "Українській правді"

З цього ж питання на УП висловився історик-міжнародник, політолог Олексій Гарань:

Яка має бути правильна реакція Зеленського на підписи Єрмака і Кучми у Мінську?

1) Президент заявляє, що Єрмак і Кучма вийшли за межі наданих їм повноважень. Підписані ними документи недійсні.

2) Єрмак іде у відставку

Інакше, може початися процес, який призведе до дестабілізації і важких наслідків для країни в цілому і для Зеленського особисто. Поки що він може врятувати себе, жертвуючи Єрмаком.

Окремо слід відзначити державницьку позицію 60 "слуг народу" (на даний момент, сподіваюся, що їх стане більше) . Вони зайняли принципову позицію, яка, до речі, надає і Президенту рятувальний круг.

Чи скористається цим Зеленський? Для цього потрібно, що він зміг раціонально прорахувати варіанти.

Інф.: pravda.com.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити