В Офісі президента йде боротьба за СБУ: Баканов має намір звільнити Бухарєва
Про бійки в Офісі президента. За даними джерел Цензор.Нет, на цьому тижні відбулася нарада в ОП з питання ефективності дій СБУ за участю самого президента - але бійок не було. Була нарада з питання ефективності роботи Головного слідчого управління СБУ, по ходу якого були різкі оцінки, але голос не підвищувався, загального рішення ніхто не прийняв.

Відносини Івана Баканова з главою Офісу президента Андрієм Богданом дійсно можна охарактеризувати як досить проблемні. Глава СБУ не допускає будь-якої критики будь-яких дій, які він розцінює як втручання у свої справи і свої повноваження.

Після наради в ОП, за даними джерел, голова СБУ Іван Баканов направив президенту Володимиру Зеленському подання про звільнення Владислава Бухарєва з посади першого заступника голови СБУ - начальника головного управління "К". На різних рівнях і кулуарно зараз обговорюються заміни інших заступників голови СБУ - Дублика, Карпенка, Баранецького, але реальних кадрових рішень на сьогоднішній день немає.

Ситуація виглядає вельми скандально. Президент Зеленський звільнив Бухарєва з вищої за рангом посади голови Служби зовнішньої розвідки і призначив на главк "К" 12 вересня, тобто менше двох місяців тому. За цей час кадрових перестановок Бухарєв не здійснив, усіх заступників і начальників підрозділів у "К" призначив сам голова Баканов, Бухарєв працював з тими, хто є. За цей час майже кожен день "К" проводило затримання, забезпечувало дії ДБР.

Бухарєв про вірогідні кадрові перестановки дізнався з питання Цензор.Нет:

"Мені нічого не відомо про звільнення. Думаю, що про кадрові рішення, якщо вони насправді є, мені б повідомили під час особистої зустрічі. Я - військовослужбовець, у мене не політична посада, і я повинен підкорятися наказам. Моя совість чиста - за два місяці в главку "К" вся моя робота і її результати на виду. Ніяких претензій, службових розслідувань, кримінальних справ, проти моїх співробітників за час мого перебування на посаді не було, немає навіть критики в соціальних мережах, до жодних скандалів або інтриг я не причетний. Більш нічого коментувати я не можу, не знаю".

Судячи з усього, причина звільнення Бухарєва та ж, що і причина його призначення - політичний контроль за СБУ і боротьба за повноваження. Президент Володимир Зеленський призначив Бухарєва на пост першого заступника голови СБУ своїм рішенням, без узгодження з Бакановим, і це, очевидно, було сприйнято як недовіру. По суті Баканов показав Зеленському, що відмовляється працювати з керівниками, яких президент йому призначає сам.

Очевидно, що призначення і подання на звільнення Бухарєва - результат дефіциту довіри і взаємодії всередині команди Зеленського. Кадрові перестановки триватимуть, тому що раціональної політики у сфері оборони і безпеки органи влади виробити поки не можуть. Нарада у президента з питання підвищення ефективності роботи СБУ помітно загострила протистояння і боротьбу за владу у президентській команді.

Юрій Бутусов, журналіст, військовий експерт
Інф.: obozrevatel.com

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити