Зазначається, що дискусія мала непростий, але конструктивний характер
В результаті, усі сторони відзначили важливість дотримання режиму припинення вогню на Донбасі.
На переговорах радників лідерів "нормандської четвірки", що відбулася 12 січня у Берліні, українська сторона акцентувала на безпекових питаннях і на посиленні безпекової складової домовленостей. Про це повідомляє прес-служба Офісу Президента України.

«Під час консультацій, які тривали понад шість годин, радники лідерів «нормандської четвірки» обговорили стан виконання домовленостей, досягнутих очільниками Німеччини, Франції, України та Росії під час саміту в Парижі у грудні 2019 року», - йдеться у повідомленні.

Зокрема, сторони торкнулися всіх питань порядку денного – від безпекових до гуманітарних. Зазначається, що дискусія мала непростий, але конструктивний характер. В результаті, усі сторони відзначили важливість дотримання режиму припинення вогню на Донбасі.

Україну на зустрічі політичних радників представляв керівник Офісу президента Андрій Єрмак. У ній також брала участь спецпредставниця голови ОБСЄ в Тристоронній контактній групі з урегулювання російсько-українського конфлікту на Донбасі Хайді Грау.

«Єрмак подякував німецькій стороні за організацію зустрічі, а також висловив подяку партнерам з Німеччини та Франції за підтримку України на шляху до встановлення миру на Донбасі», - зазначили в ОПУ.

В переговорах оголошено перерву, продовження зустрічі на рівні політичних радників призначено на п'ятницю, 22 січня.

Довідка УНІАН. Нормандський формат - тип зустрічей у чотиристоронньому форматі (Україна - Німеччина - Франція - Росія), де обговорюються питання про російську збройну агресію проти України. Назва формату походить від зустрічі глав цих чотирьох держав, яка вперше відбулася 6 червня 2014 року, в містечку Бенувіль, що в Нормандії (Франція).

Зустріч політичних радників лідерів «нормандського формату»

Україну на зустрічі представляв керівник Офісу президента Андрій Єрмак, РФ - заступник керівника Адміністрації президента Дмитро Козак.
Попередня зустріч радників керівників України, Франції, ФРН та Росії відбулася 11 вересня 2020 року.
Раніше Єрмак заявляв, що зустріч «нормандської четвірки» на рівні радників, найімовірніше, відбудеться у січні.

Інф.: unian.ua


Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити