Відповідальність за газові конфлікти між Україною та Росією несе екс-Президент Віктор Ющенко. Про це заявив голова ради директорів корпорації "Індустріальний сюоз Донбаса" Сергій Тарута в інтерв'ю "Українській правді".
"На ньому лежить відповідальність за те, що ми поміняли довгострокові відносини на так звані ринкові, які насправді були далекі від ринкових. Це Ющенко ввів цю формулу ціни, і він уклав, я вважаю, абсолютно невигідну угоду по газу в 2006 році. Угода Тимошенко - це був вже наслідок", - сказав він.

При цьому С.Тарута не зміг пояснити, чому в 2009 році тодішній прем'єр Юлія Тимошенко пішла на вочевидь невигідні умови контракту з російським Газпромом. Разом з тим він спростував твердження В. Ющенка, що на заході України в сховищах були запаси газу, яких могло б вистачити на 3 місяці.

"Це неправда. У нас величезна відповідальність щодо забезпечення роботи наших підприємств. Практично кожен день тиск газу у нас падав. На момент, коли Юля їхала на переговори, у нас залишалося менше 2 атмосфер. Це була абсолютно критична ситуація! Більш того, вже населення теж було без тиску. Запасів газу вистачало тільки Західній Україні, а на Сході була критична ситуація", - заявив співвласник ІСД.

За його словами, абсолютно незрозуміло, чому В. Ющенко відкликав з переговорів тодішнього голову "Нафтогазу" Олега Дубину, коли був узгоджений і парафований проект договору про ціну газу по 234 дол./тис.куб.м. "Він брав участь у переговорах, але побоявся підписувати той контракт. Я вважаю, що він вчинив абсолютно неправильно, тому несе відповідальність разом з Ющенком. Він зобов'язаний був підписати, бо той контракт був вигідним для України",- резюмував С.Тарута.

Раніше С.Тарута заявив, що версія Генеральної прокуратури України про фінансування екс- прем'єром Ю.Тимошенко вбивства депутата Верховної Ради Євгена Щербаня в 1996 році виглядає неправдоподібною. За його словами, всі конфлікти між газотрейдером ЄЕСУ, що належали Ю.Тимошенко, і донецькими підприємцям, закінчилися за 10 місяців до вбивства.

Інф.: minprom.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити