Ігор Гурняк: В Україні фактично відсутне місцеве самоврядування, закріплене в Конституції
Портал "Воля народу" вже звертав увагу на те, що Порошенко із Гройсманом хочуть закріпити децентралізацію в Конституції, яка там уже закріплена.
Пропонуємо Вам коментар з цієї проблеми відомого науковця, експерта з питань місцевого самоврядування Ігоря Гурняка:
- На превеликий жаль імітація процесу є незмінним інструментом цього уряду. Вже 5 років уряд вперто цементує радянську систему управління. До цього часу до державних чиновників не доходить суттєва відмінність між українською системою місцевого самоврядування і європейською : у нас досі наче гриби після дощу плодяться закони та окремі законодавчі ініціативи, у яких територіальна громада (конституційний носій первинної влади і публічний власник частини національного багатства, - Ред.) не має юридичного статусу.
Ці так звані "об'єднані територіальні громади" (ОТГ) жодним чином не вирішили проблему фактичної відсутності місцевого самоврядування.
Більше того, наша достатньо європейська Конституція просто волає про те, що з громадами чинять в державі просто неймовірні речі. Тому чиновництво мріє її змінити. Зрозуміло, що ціна питання - майно громад, заперечення участі громад в управлінні як локальному, так і загальнодержавному. На жаль, цей уряд не є проєвропейським".

На жаль, не є проєвропейськими і кандидати в президенти, ніхто з яких не б'є на сполох - не закликає виконати Основний Закон, а не ігнорувати і нищити його.

Інф. порталу "Воля народу"

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити