Рейтинг "Слуги народу" падає
"Рішалово" в стилі 90-х близького друга президента Юрія Корявченкова (Юзика), скандальна історія нардепа-педофіла Романа Іванісова — перші цвяхи в труну партії "Слуга народу". Соціологи вже попереджають, якщо тенденція не припиниться, то рейтинги партії Володимира Зеленського різко впадуть.
Як відреагує суспільство на скандали довкола команди Зе — розбирався OBOZREVATEL.

Головне:

Окремі соціологи попереджають — якщо низка скандалів довкола "Слуги народу" не припиниться, то рейтинг партії президента почне падати;
Навіть називають конкретні цифри: мінус 5-10%;
Їх колеги ж упевнені, що українці поки не до кінця розуміють, хто і як винен у конфліктах. Минуло ще мало часу, тому ухвалити конкретне рішення ще не встигли;
За 3 місяці роботи монобільшість Зеленського потрапила в десяток секс-скандалів і підозр у корупційних схемах.

Що кажуть соціологи

Експерти в цілому розділилися на два табори. Одні кажуть, що багато українців ще не розібралися — хто і в чому винен серед "слуг народу". Другі ж навпаки прогнозують падіння рейтингу всієї команди президента. Так, керівник центру "Соціальний моніторинг" Дмитро Дмитрук вважає, скандальний листопад істотно підкосить довіру до партії влади.

"Ми плануємо провести дослідження до кінця цього року, протягом цього місяця, я б сказав. Мені здається, скандали сильно вплинуть на рейтинг. У партії "Слуга народу" зараз десь 44%, але я розраховую падіння на 10 пунктів. Опуститься до 30%. Стосовно президента, то падіння буде, але не таке велике, прогнозую до 60%. Тобто в середньому на 5-6 пунктів", — розповів OBOZREVATEL Дмитрук.

Керівник соціологічної групи "Рейтинг" Олексій Антипович допустив, що про скандали з членами партії "Слуга народу" можуть не знати багато виборців цієї політичної сили. "Кожна людина перебуває в своєму інформаційному полі, спілкується з друзями і знайомими, читає новини і так далі. Як правило, ті, хто цікавляться політикою,"живуть" у Facebook і на вулицю не виходять", – сказав він OBOZREVATEL.

За його словами, "громадська думка інертна, зокрема і тому, що інформація повинна дійти до споживача. Те, що пишуть в інтернеті, знають далеко не всі українці, які в основному дивляться телебачення".

Відповідаючи на запитання, чи планує "Рейтинг" організувати спеціальне соціологічне дослідження про те, як скандали зі "слугами" вплинули на рейтинг цієї партії, Антипович сказав: "Це питання комунікаційне. Максимум, про що можна запитати — "чи чули ви про ці події?" А потім запитати: "Як ви до них ставитеся?" і так далі".

"Якщо рейтинги знижуються — ось вам і вплив. Але вони можуть знижуватися не від цих подій, а від інших. Так, можна копати. Нехай "Слуга народу" замовляє динаміку своїх рейтингів", — підсумував він.

Соціолог, директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна заявила, що останні скандали довкола членів партії "Слуга народу" не зроблять істотного впливу на рейтинг цієї політичної сили.

"Поки нам ніхто не замовляв таких досліджень, у нас в проектах такого немає. І я не думаю, що це така важлива тема. Хоча, таке питання можна було б додати", — помітила соціолог.

Разом із тим Бекешкіна поділилася власними думками про те, чи можуть скандали з членами "Слуги народу" істотно вплинути на рейтинг партії в цілому. "Це може вплинути на рейтинг у сукупності. Але взагалі кажучи, рейтинг "Слуги народу" не був рейтингом цієї політичної сили. Це був рейтинг Зеленського", — наголосила вона.

Опитавши всіх, соціолог може прийти до висновку, якщо скандальні тенденції в монобільшості не вдасться погасити, то партія продовжить падіння. Тому керівництву необхідно провести моральну люстрацію. Як мінімум подати у відставку. Якщо ж таких заходів не вдасться вжити, то Україну чекають дострокові парламентські вибори. А не за горами і президентські. 
Повний текст

Володимир Іванов
Інф.: obozrevatel.com

Коментарі

 

Коментарі  

 
+1 #1 Varnak 25.11.2019 20:00
"Мы когда говорили, что ни Роман Труба из ДБР, который организовал дело по генералу Марченко, ни судья Белоцерковец, который усадил его в СИЗО, ни остальные участники процесса не будут жить спокойно – мы же не врали. Нате, ловите.

Роман Труба, вы не хотите нам рассказать, по какому служебному заданию вы 30 июля этого года оказались в одном из киевских борделей? Они запрещены, я слышал (хоть мы и пытаемся это исправить, смысл запрещать незапрещуемое).

Олег Белоцерковец, как так получилось, что вы посещали ТОТ ЖЕ БОРДЕЛЬ с разницей в день с Романом Трубой, и с тех пор контактировали с службами секс-услуг 292 раза за последние несколько месяцев? Отзывается ли у вас в сердце и ниже сердца словосочетание «Белочки Клаб»? Как вы объясните судейскому корпусу тот факт, что более ста раз за последний год контактировали в публичном доме с секс-работницей, которой только 14 сентября 2019 года исполнилось 18 лет? Как вы объясните, что потратили на секс-услуги за пять месяцев столько же денег, сколько государство вам платит за год работы? И самое главное: имеет ли судья, полностью забивший на закон, моральное право судить героя российско-украинской войны, боевого генерала?..

Архив документов у меня на руках. Я ручаюсь за его подлинность. Но этого мало. Я хочу, чтобы эти данные подтвердило государство. Государство, оплачивающее зарплату Роману Трубе и Олегу Белоцерковцу. Государство, запретившее бордели. Государство, усадившее генерала Марченко за решётку по надуманному обвинению.

Вы хотели войну – вы получите войну. Горите в аду, белочки."

Юрій Гудименко
25.11.2019
https://tverezo.info/post/107261
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити