Амстердам може звернутися до Москви й запросити видачу Володимира Цемаха
Потенційно Росія може це зробити, оскільки формальних перешкод у неї немає. До того ж, він не є громадянином РФ.
Так вважає адвокат Микола Полозов, про що він заявив у студії UATV.
“Не можу сказати, наскільки він може бути цінним свідком, але для будь-якого суду присутність такого завжди вигідніша, ніж дослідження якихось письмових матеріалів, – наголосив правозахисник. – Очевидно, що у РФ є побоювання щодо того, що він може довести її причетність до катастрофи. І для них було вкрай важливо заховати його від слідчих Нідерландів, тому вони й наполягли на тому, щоби Цемах потрапив у список на обмін “.

Микола Полозов акцентував увагу на тому, що ця справа розглядається не тільки в юридичній площині, а й у політичній.

“Якщо ми говоримо про процесуальний бік справи, то у Росії немає формальних перешкод для видачі Володимира Цемаха, якщо запит надійде, – зазначив Полозов. – Але ми знаємо і про політичний бік питання, і про те, що Кремль не зацікавлений у видачі цієї людини. Політична складова в цій справі може все міняти”.

На думку адвоката, ключовим ув’язненим для РФ був Кирило Вишинський.

“Він пропагандист Кремля, який разом зі своїми колегами, наприклад, Кисельовим, Скабеєвою, забезпечують стійкість російського режиму, – зауважив адвокат. – Його звільнення – сигнал від Кремля для “армії” пропагандистів, що своїх вони не кидають. А щодо інших, то це свого роду “доважок”, щоб було паритетне число осіб для передачі. Також не варто забувати, що були передані громадяни Росії, які воювали на Донбасі, вбивали українців. Для російської сторони їх важливо було забрати для того, щоб ця історія вщухла, забулася. А головне, щоб наратив про те, що конфлікт на Донбасі – внутрішній, продовжував зміцнюватися Кремлем“.

Телеверсію інтерв’ю з Миколою Полозовим дивіться у програмі “Лицом к лицу” 10 вересня о 21:00.

Інф.: uatv.ua

Коментарі

 

Коментарі  

 
+1 #1 Varnak 11.09.2019 08:11
Три спостереження щодо обміну: Цемах і потенційні нові смерті; убивця розвідника; недалекоглядні Нідерланди
09/09/2019
Роман Кульчинський

1. Цемах і суд

Уявіть, що Цемах (у 2014 році Цемах допомагав заховати "Бук" і членів його екіпажу, які збили Боїнг МН-17, командував підрозділом ППО під час збиття літака) дає свідчення в суді Нідерландів. Конституція України забороняє видавати українських громадян в інші держави, але свідчення він міг давати і по відеозвязку, а строк отримати й удома.

Про це повідомляють усі світові новини. Пам’ятаємо, що частині громадян ЄС і світу російська пропаганда добряче промила мізки, і вони не впевнені, чи дійсно літак збивала Росія, чи «можливо, не все так однозначно, і хто його знає, адже літак летів над Україною».

У більшості новинних сюжетів просто не могли б не згадати про наші спецслужби, які взяли підозрюваного чи свідка за 80 км від лінії фронту – історія дуже медійно красива, як у бойовику. Наша країна постає державою, котра може зацідити в зуби Росії. А в те, що ми можемо збройно опиратися Росії, й досі мало хто вірить – особливо в країнах СНД і країнах третього світу. Бо війну здалеку не видно, і «це все мутки олігархів». Для них Росія дотепер є втіленням могутності.

Ми всі дивимося ці репортажі із випростованими спинами, ми горді за наших героїв і нашу країну.

Далі – краще. Ми не знаємо, які свідчення дав Цемах, але ці свідчення можуть вивести на його російських керівників. А там гіпотетично ниточка може дотягнутися до самого Путіна. Звісно, не відразу, звісно, інших учасників треба затримати й узяти також і їхні свідчення. Завдання практично на межі фантастики. Але й вирахувати та дістати Цемаха – теж із розряду голлівудського кіно. Ниточка, яка гіпотетично вела до верховного організатора війни, була в наших руках. І її забрали, точніше, виміняли.

Ще практичні наслідки: судовий процес за участі в ньому Цемаха знов підігрів би обурення західного світу стосовно дій Росії – а бажання зняти санкції, яке потужно демонструє Європа, трохи б ущухло. Додати до цього зусилля з боку наших дипломатів і навіть трохи з боку Президента – і ще на певний час ми б вибили продовження санкцій. На довший час, аніж зараз хоче ЄС. А що таке санкції? Це запобіжник проти того, щоб Росія не збільшувала обстріли, не убивала ще більше українців, не думала про широкомасштабні військові операції.

Ми всі радіємо, а фото повернених полонених наповнює серце теплом і тихим щастям. Це дійсно важливо – повертати своїх, навіть дорого ціною, але не такою, яка розв’язує руки агресору й веде до нових смертей, біженців, зруйнованих міст. Немає людини, яка могла б допомогти ближньому – але не хотіла цього зробити. Особливо коли це Президент, і особливо коли на нього сподіваються. Президент – теж людина, але його ноша полягає в тому, що він має бачити, як порятунок однієї людини може призвести до загибелі тисячі людей, у яких теж є діти, дружини та батьки. Це важка ноша, і це щоденна дилема: що, якщо ти допомагаєш тут і зараз – а інші через це теоретично МОЖУТЬ постраждати КОЛИСЬ у майбутньому? Завжди нелегке рішення.

Зустріч бранців Кремля в Україні
2. Убивця Хараберюша

Україна віддала Росії Юлію Просолову. На це звернули мало уваги, але вона вчинила гучне убивство. Суд визнав її винною в тому, що вона підірвала в Маріуполі легенду української розвідки, полковника СБУ Олександра Хараберюша.

Юлія Просолова. Отримала гонорар 15 тисяч доларів і витратила гроші на гульки та наркотики

Інтерв'ю Просолової, в якому вона детально описує, як її вербували та як вона підривала авто, читайте тут

Важко повірити, що серця рідних і побратимів загиблого спокійні, коли вони бачать, як убивцю відправляють на свободу. Обмін цієї персони також означає, що росіянам стане легше вербувати убивць для того, щоб підривати українців і стріляти по них у наших мирних містах. Адже з’являється вагомий аргумент: «Ми убили їхнього крутого полковника – і забрали нашого агента назад. Вам нічого не буде за будь-яких обставин».
3. Хитрі Нідерланди

Політики та преса в Нідерландах досить гостро й болісно відреагували на видачу Цемаха. Але слід сказати, що в таких поступливих діях України є й їхня провина. З одного боку, курс на примирення з Росією лобіює європейський бізнес, який хоче заробляти в Росії і з нею. А з іншого – якщо ви хотіли жорсткої позиції України щодо Росії, то не треба було голосувати за її повернення в ПАРЄ. Бо це свого роду сигнал для України від країн Європи, і в тому числі від Нідерландів, про примус до миру з Росією. А отже – і про примус погодитись на її вимоги щодо обміну, який так радо привітали основні європейські лідери. Любі друзі з Нідерландів, якщо ви хочете, щоб ми міцно тримали стрій, то хоча б забезпечуйте нам надійний тил.

http://texty.org.ua/pg/article/editorial/read/96315/Try_sposterezhenna_shhodo_obminu_Cemah_i_potencijni
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити