Журналіст Юрій Бутусов: "Збиток від вибуху перевищує увесь обсяг поставок снарядів і мін з арсеналу за чотири роки війни"
На військовому складі в Калинівці Вінницької області основні втрати становлять: 125-мм танкові снаряди, 122-мм реактивні снаряди РСЗВ БМ-21 "Град", 122-мм гаубичні снаряди, 82-мм і 120-мм міни для мінометів.
Про це у статті "Катастрофа в Калинівці: вибух, якого чекали" для ZN.UA пише головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов.

Він зазначає, що 48-й арсенал Збройних сил в селі Калинівка (за 30 км від Вінниці) належав до трійки найбільших баз зберігання боєприпасів в Україні, поряд із Балаклією в Харківській та Цвітохою у Хмельницькій областях. Першою за значенням була Балаклія, майже повністю знищена в березні 2017 року.

Згідно із заявою міністра оборони Степана Полторака, в Калинівці було близько 83 тис. тонн боєприпасів, зокрема 68 тис. тонн снаряджених, решта - у вигляді розібраних компонентів. Наразі заявлено знищення 32 тис. тонн снарядів, зокрема 21 тис. тонн 125-мм танкових снарядів.

"Багато це чи мало: втратити 32 тис. тонн боєприпасів? Для порівняння: з арсеналу Калинівка за чотири роки війни в 2014-2017 рр. було поставлено на фронт і для бойової підготовки армії близько 24 тис. тонн боєприпасів. Тобто навіть за мінімальними оцінками збиток від вибуху перевищує увесь обсяг поставок снарядів і мін з арсеналу за чотири роки війни", - пише Бутусов.

Він також підкреслює, що Міністерство оборони і "його піарники поширюють абсолютно недостовірну" інформацію щодо реальної цінності знищених боєприпасів.

У статті наголошується, що, за даними джерел видання, на складі в Калинівці основні втрати становлять: 125-мм танкові снаряди, 122-мм реактивні снаряди РСЗВ БМ-21 "Град", 122-мм гаубичні снаряди, 82-мм і 120-мм міни для мінометів - одні з найзатребуваних в армії.

Бутусов нагадує, що, згідно із заявою секретаря комітету ВР із оборони Івана Винника, збиток від втрати боєприпасів становить не менше 800 млн дол.

"Як можна перевірити цю цифру? За даними джерел ZN.UA, вартість однієї тисячі тонн старих радянських боєприпасів 3-4 категорії, які потребують ремонту і переспорядження, на світовому ринку озброєнь за мінімальними оцінками становить від 15 до 30 млн дол. Україна навіть під час війни здійснює експорт таких боєприпасів для поповнення військового бюджету. Якщо взяти їхню вартість за мінімальними розцінками, то 27 тис. тонн, заявлених Міноборони, - це не менше 400 млн дол. Неофіційні оцінки збитку в 40 тис. тонн означають, що вартість втрачених боєприпасів (без урахування руйнувань інфраструктури військової бази і прилеглих територій) становить не менше 600 млн дол.", - пише журналіст.

Нагадаємо, 26 вересня близько 22:00 у ДСНС надійшла інформація про вибухи боєприпасів на військових складах Міністерства оборони біля селища Калинівка.

Станом на 10:00 середи, 27 вересня, евакуйовано понад 30 тисяч осіб. За даними рятувальників, травмовано 2 людей, які госпіталізовані до медичних установ.

Військова прокуратура розслідує пожежу на артскладах ЗСУ в Калинівці за статтею "диверсія".

У зв'язку з НС Президент України Петро Порошенко 27 вересня скликав військову кабінет, під час засідання якого він звернувся до керівників Генпрокуратури, СБУ, Нацполіції з вимогою знайти і притягнути до відповідальності винних у трагедії в Калинівці.
.
29 вересня Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що до вибухів у Калинівці міг призвести закладений детонатор.

Інф.: dt.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити