Грузія вимагає від України видати Саакашвілі: назріває скандал
Міністр закордонних справ Грузії вимагає від України екстрадувати Міхеіла Саакашвілі, який призначений керівником Виконавчого комітету реформ.
У часи Саакашвілі Грузія посіла перше місце у світі за кількістю в’язнів.
“У нас була б зовсім інша реакція, якби Саакашвілі був просто громадянином України, а не перебував у розшуку і не був засудженим у Грузії”, – сказав глава МЗС, пише Обозреватель.

Він додав, що Грузія зверталася до української влади з цим проханням, але реакція його не влаштувала.

“На жаль, представники української влади в сьогоднішніх коментарях пропустили саме цю обставину”, – сказав Залкаліані.

Міністр зауважив, що в міжнародній практиці стратегічне партнерство передбачає повагу суверенітету.

Саакашвілі багаторазово засуджений у Грузії, там його порівнюють із Януковичем. Період його правління називають “режимом”, а віник, яким ґвалтували ув’язнених за часів президента, що втік в Україну, став символом боротьби з “Міхо”. Голова НУО “Колишні політв’язні за права людини” Нана Какабадзе стверджує: в часи Саакашвілі Грузія посіла перше місце у світі за кількістю в’язнів. У в’язницях катували, правозахисників підкуповували, людей били просто на вулицях.

Зазначимо, що всі рішення щодо колишнього президента Грузії та ексголови Одеської обласної державної адміністрації Міхеіла Саакашвілі, ухвалені грузинськими судами, чинні й на території України. У Грузії навіть заявляли, що призначення Саакашвілі “може підірвати відносини між державами та інституціями”.

Інф.: dilo.net.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити