У США почалася підготовка до передачі влади новому господареві Білого дому
Що повинен зробити Джо Байден до вступу на посаду і які повноваження у Дональда Трампа? DW - про найважливіше.
Упорядкована передача або транзит влади після президентських виборів в США регламентується законом протягом уже майже 60 років. Таким чином Конгрес США забезпечує гарантії того, що американці у перехідний період не залишаться без чинного уряду. Одразу після виборів нового президента в США починається двомісячна підготовка до передачі влади, де кожен день лічений.

Що належить зробити Байдену?

Дональда Трампа після поразки на виборах президента, яку він досі не визнає, вважають "кульгавою качкою" (lame duck). До 20 січня Трамп ще обіймає президентську посаду, може залишатися в Білому домі і користуватися президентським літаком, так званим "бортом номер 1". Але його політичний вплив вже обмежений.

Президент США має безпрецедентну повноту влади. Тому вже з першого дня після офіційного вступу на посаду новий президент Джо Байден повинен буде стати до роботи і бути у змозі ухвалювати рішення, зокрема ті, що стосуються питань безпеки. У статусі верховного головнокомандувача збройними силами країни він несе відповідальність за 1,3 мільйона солдатів і знає секретний код, який у разі надзвичайної ситуації необхідний для того, щоб запустити процедуру використання ядерної зброї.

Президент США разом з урядом несе відповідальність за держбюджет розміром майже у п'ять трильйонів доларів. Так звана перехідна команда Байдена отримає доступ до понад шести мільйонів доларів з державної скарбниці на тимчасові витрати. Крім того, її члени можуть офіційно вести переговори з державними посадовцями. Формальний початок передачі влади команді Байдена стане очевидним після того, як вона почне використовувати під своїми заявами підпис gov. (Від англ. Government - уряд. - Ред.)

У період транзиту влади новий президент повинен не тільки сформувати кабінет, але і подбати про те, щоб були зайняті важливі посади в Білому домі, міністерствах і відомствах. Список з 1200 кандидатів, запропонованих президентом, має згодом затвердити Сенат. Перелік з ще 9000 провідних посад, на які президент повинен призначити нових людей, він отримує у вигляді книги, яку американці називають plum book (дослівно - "сливова книга", через традиційний сливовий колір її палітурки, - Ред.). Крім того, президентові належить ознайомитися і з 1000 сторінок матеріалів, присвячених поточній ситуації в країні і тих, що стосуються державного управління.   Повний текст

Інф.: dw.com


Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити