Анатолій Ковальчук, політолог: "Тривожними тенденціями у державі має зацікавитися РНБО"
Кілька років тому Олександр Турчинов опублікував цікаву історичну розробку про причину занепаду Римської імперії і врешті-решт знищення її під навалою варварів. За його версією до поразки могутньої держави призвело те, що вона втратила принципи. Це не просто втрата важливих рис людського характеру, які багато важили колись і нині вважать в сучасному житті, а втрата конкретних, цілком реальних людей. "Принципами" називали воїнів першої шеренги римського війська, в яку ставили найвідважніших і найпрофесіональніших, які нізащо не поступалися ворогу, стояли до повної своєї перемоги. Вони ліпше готові були померти, ніж відступити хоч би на крок, незважаючи на те, скільки противників стояло перед ними. Цими принципами були римські громадяни, власники дрібних селянських господарств і їх діти, які годувалися з цих господарств, за рахунок їх здобували освіту, будували своє сімейне щастя. Якраз вони найглибше відчували, що таке батьківщина, задля чого треба боротися і при потребі навіть розплачуватися власним життям.

І ці принципи були втрачені. Вони просто зникли, коли земельні ділянки в Римі захопили багатії-плутократи, по-сучасному олігархи. Колишні землевласники поповнили ряди тодішнього плебсу (по-сучасному – люмпенів) і також частково перетворилися на найманих воїнів. Але це вже були бійці іншої якості, які почали програвати бої імперії, аж до повного її знищення. Для них земля без їхніх наділів, без садочків, без городів і своїх полів перестала бути справжньою батьківщиною. Зник важливий мотив щось дороге і рідне захищати. І патріотизм зник. І це не перша й не остання з трагічних історій, коли в результаті зажерливості правлячих еліт і знищення середніх класів розвалювалися держави.

Схоже, що щось подібне насувається й на нашу Україну. Загрозу становить внутрішня політика правлячої верхівки, яка і в нас знищує залишки середнього класу. В селі віддають перевагу багатіям, які правдами й неправдами захоплюють великі земельні ділянки, всіляко заважаючи розвиватися приватним дрібним господарствам та фермерам. Маю кількох родичів, які змушені були податися в найми, залишивши свої земельні наділи. Один із них кинув свої вісім гектарів землі й подався у Київ, де працює двірником. І безмежно щасливий, що позбувся сільської каторги.

Всі президенти і їхні кабміни, починаючи з Кучми, нічого не зробили для простого села, більше переймаючись власними крадіжками, ніж турботами про свою державу. Не знаю, що відчувають ці кинуті напризволяще й пограбовані селяни, навряд чи любов до своєї батьківщини. Найліпше хіба що байдужість.

Остання наша влада серйозно взялася за знищення дрібного та середнього бізнесу, який залишався чи не останнім прихистком для чесних ініціативних людей, які бачили сенс в житті і діяльності тут, на рідній землі. Для них їхні дрібні підприємства, магазинчики і базарні точки стали чимось подібним до ділянок древніх римлян. Тут вони працюють з ранку і до ночі, без вихідних, відчуваючи в цьому смисл і можливість більш-менш утриматися на плаву, прогодувати сім’ї і виховати дітей. Це їх маленька батьківщина, з якої виходять і любов до рідної землі, і загальний патріотизм.

І тепер Гройсман хоче все це зруйнувати непосильними для цього бізнесу податками та астрономічними штрафами, активізацією старих і нових напридумуваних ним фіскально-правових банд. Не буду висловлювати здогадів, навіщо він усе це робить, але точно не на користь Україні. Він не лише залишає безробітними сотні тисяч дрібних підприємців і їхніх працівників. Він виштовхує корінних українців з України, які полишають батьківщину мільйонами. Чи це не є загрозою для держави? Звичайно, є. І я не розумію Турчинова, який добре знається на історії і сам добре розуміє, яку небезпеку державі несе втрата цілого діяльного класу, але мовчки лише спостерігає. Тут би бити тривогу, вимагати припинити шкідливі дії з боку правлячого класу, примусити його почати вести доцільну внутрішню політику, яка сприятиме розвитку приватних дрібних і фермерських господарств на селі, і не лише не переслідуватиме, як сьогодні, дрібний і середній бізнес у містах, а також сприятиме його розвитку. Треба більшу увагу звернути і на Верховну Раду України, яка засмічена людьми безпринципними та хабарниками. І більшу загрозу в ній сьогодні становить  не якийсь Опозиційний блок, а БПП та Народний фронт, які й підтримують антиукраїнські ініціативи Гройсмана. Взагалі варто більше приділяти уваги цьому дикунському парламенту, який свою антидержавну сутність демонстрував неодноразово. І жодного разу не відповів за допущені злочини. Взяти хоч би відомі Харківські угоди, якими продовжили строк утримання російської військової бази в Криму! І що з цього вийшло? Напевно, варто б почати хоч зараз переслідувати тих депутатів (колишніх і теперішніх), які проголосували за ці угоди. Хай відповідають. Хай і інші знають, що за нинішні легковажні злочини перед народом, якщо не тепер, то колись доведеться відповідати. Лише такий крок приведе їх до тями і до відповідальності перед своєю державою та її народом.

Сьогодні ж створюється враження, що влада і з нею й Рада національної безпеки та оборони працюють проти свого народу, проти його безпеки, ведуть політику знищення і розрухи, яка на користь лише нашим ворогам.

Анатолій КОВАЛЬЧУК, журналіст, політолог,
для порталу "Воля народу"

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити