ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Політика
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2020-му відзначаємо такі знаменні дати:
2 лютого - 175 років з Дня народження Івана Пулюя - українського фізика та електротехніка, винахідника, публіциста, перекладача Біблії українською мовою, громадського діяча
10 лютого -  - 125 років з Дня народження Василя Вишиваного (Вільгельма фон Габсбурга) - політичного та військового діяча часів УНР
19 грудня - 100 років з Дня народження Миколи Руденка - українського письменника, філософа, громадського діяча, засновника Української Гельсінської Групи, Героя України
PostHeaderIcon Політика

Влада переходить від знущання над нашою Конституцією до її знищення, - Борис Беспалий

Замах на Конституцію
Під завісу минулий парламент спроворив найгірший з українських законів – "Про всеукраїнський референдум". Минула моя сттаття була про знущання там над нашою Конституцією, ця – про її знищення. Ідея не нова: ще у президентському указі "Про проголошення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою" від 27 березня 2000 року шостим питанням значилось: "Чи згодні Ви з тим, що Конституція України має прийматися всеукраїнським референдумом?". Конституційний Суд визнав це питання неконституційним, позаяк воно «виноситься на всеукраїнський референдум без з’ясування волі народу щодо необхідності ухвалення нової Конституції України і, отже, ставить під сумнів чинність Основного Закону України, що може призвести до послаблення встановлених ним основ конституційного ладу в Україні, прав і свобод людини і громадянина».
Групування Януковича зайшло неконституційним шляхом куди далі за Кучму, і без жодного референдуму узаконило, що нова Конституція таки прийматиметься референдумом. Ще й уточнили: "за народною ініціативою". Інф.: radiosvoboda.org.   Детальніше

 

 

За вказівкою влади опозиційні політики і журналісти стають жертвами прослуховування і зламу електронної пошти

Залякування і чорний піар: влада набирає на роботу хакерів
Опозиційні політики і журналісти в Україні дедалі частіше стають жертвами прослуховування і зламу електронної пошти, - повідомляє DW. DE. Потерпілі переконані, що їх залякують за вказівкою людей у вищих ешелонах влади. Поки Юлія Тимошенко в ув’язненні воює з лікарями і наглядачами, заявляючи про спроби знищити її фізично, опоненти екс-прем'єра намагаються знищити її політичне реноме. У соціальних мережах поширюється нова хвиля "компромату" на Тимошенко. Журналісти і оглядачі переконані, що замовниками чорного піару проти Юлії Тимошенко та її соратників є ті самі люди, які посадили екс-прем'єра до в’язниці.
Журналіст "Української правди" Сергій Лещенко не на словах знає, що таке бути під прицілом хакерів, які працюють на політичне замовлення. Нещодавно одну з його електронних поштових скриньок також було зламано. Зміст телефонних розмов Сергія Лещенка вже не раз оприлюднювався на підконтрольних представникам влади інтернет-ресурсах.  Детальніше  
 

8 років в'язниці за голосування чужою карткою, - законопроект Тягнибока, Кличка, Яценюка

Українська парламентська опозиція пропонує посилити відповідальність депутатів при голосуванні чужою карткою, і запровадити у кримінальне законодавство норму, що передбачає за таке діяння позбавлення волі строком до восьми років.
При цьому в якості супутнього заходу передбачається також позбавлення права на ведення певної діяльності і права займати деякі посади на строк до п'яти років. Такий варіант наслідків для дій недобросовісних депутатів запропонували у своєму новому спільному законодавчому проекті Арсеній Яценюк, Віталій Кличко та Олег Тягнибок.

 

Подвійна мораль керівництва "Батьківщини"

Люди, що називаються національною елітою, такою не тільки не є, а й не прагнуть бути!
Вони палець об палець не вдарять, щоб виокремити себе з постсовкової маси. Українськість для них – це неминуче зло, яке мусить бути, й від нього нікуди не дітися, але, мовляв, справжнє життя зовсім інакше.
Свіжою ілюстрацією такого підходу став новорічний партійний корпоратив керівництва "Батьківщини", який проводився українською і російською мовами одночасно. Власне, громадськість могла б і не дізнатися про подвійну мораль опозиціонерів, адже все відбувалося в "закритому режимі", якби не "демарш" Олександра Бригинця, який залишив захід на знак протесту. Таке рішення він пояснив тим, що не має "нiчого проти російської, але не на заходi фракцiї, яка публічно обстоює українську мову". Чому ж так не вчинили інші й чи означає це, що вони жодної проблеми в тому не побачили? Про це у публікації в "Тижні".   Детальніше
 

Захист мов нацменшин не повинен здійснюватися на шкоду українській (державній) мові, - опозиційний законопроект

Автори документу пропонують екзаменувати чиновників на предмет знання української мови та штрафувати тих, хто її ігнорує Народні депутати України Володимир Яворівський (фракція “Батьківщина”), Марія Матіос (УДАР), та Ірина Фаріон (“Свобода”) зареєстрували у Верховній Раді законопроект “Про функціонування української мови як державної та порядок застосування інших мов в Україні”. Про це повідомляється на сайті парламенту.
Згідно із законопроектом , “будь-яка інша мова, що застосовується в Україні, окрім української мови як мови титульної нації та мов інших корінних народів України, для цілей цього закону є іноземною мовою”. Дія закону, у разі його ухвалення, не поширюватиметься на мову релігійних обрядів та на сферу приватного спілкування між особами.
 

Чинним та колишнім депутатам повернуті всі пільги

Заробітки українських нардепів менші, ніж у європейських колег, зате пільги - найбільші
Заступник голови регламентного комітету, член “Батьківщини” Андрій Пишний повідомив, що депутати Верховної Ради України через закон про бюджет на 2013 рік повернули собі пільги.
Їх відновлення стало можливим завдяки закону про бюджет. Якщо у фінансовому документі на 2012 рік була норма, відповідно до якої призупинили ряд статей закону “Про статус народного депутата”, що стосуються депутатських пільг, то 2013-му скасовувати нічого не стали, пише журнал “Фокус”.
Це автоматично тягне за собою фінансування VIP-гарантій трудових прав народних депутатів.

 

"Злодії в законі" керують мерами та губернаторами, - Геннадій Москаль (ВІДЕО)

Парламент розгляне закон про "злодіїв в законі"
Опозиція пропонує відправляти за ґрати на термін від 5-ти до 15-ти років за належність до злодійського середовища та за статус "злодія в законі". Відповідний законопроект зареєстровано у Верховній Раді.
Автор змін до кримінального кодексу Геннадій Москаль вважає, що злодії в законі впливають на всі аспекти життя країни. Політологи упевнені, що законопроект популістський, а отже, буде ухвалений. Але на практиці реалізувати ідею буде складно.
Нагадаємо, у 2005-ому році у Грузії було ухвалено ряд законів, які дозволили відправити за ґрати півсотні "злодіїв у законі". Подібний закон прийняли й у Росії у 2009 році.  Детальніше+ВІДЕО 
 

Сьогодні уже увесь український народ в опозиції до нинішньої влади, - Юрій Пальчуковський

Юрій Пальчуковський : Владі пора усвідомити незворотність демократичних змін
Голова ДО “УНР” Юрій Пальчуковський дав свій коментар для Волі народу щодо поточної кризової ситуації в парламенті:
Опозиція пішла в наступ, хоча Партія регіонів у Верховній Раді намагається приспати опозиційно налаштованих депутатів. Вона сподівається аморфним веденням сесії і невиразною постаттю Голови Верховної Ради погасити запал опозиції, налаштованої на зміни.
Але опозиція після формування провладної більшості та призначення керівництва комітетів Верховної Ради зрозуміла, що влада перекине ключові рішення і відповідальність парламенту в комітети Верховної Ради, де більшість належить Партії регіонів та її сателітам (комуністам та мажоритарникам).
 

В Україні 10 олігархічних кланів контролюють 80% економіки

Із одного боку, найбагатші в Європі кримінальні олігархи, а з іншого – найбідніше населення за найкращих природних, географічних умов та наявності талановитого і працьовитого народу.
Сьогодні в Україні, 10 олігархічних кланів контролюють 80% економіки, водночас майже 80% населення країни за даними ООН, перебуває на межі бідності (за правління Віктора Януковича кількість бідних зросла на 10%).
У такому суспільстві не цінують, ані мораль, ані совість, ані талант, у такому суспільстві не кажуть про справедливість, нема чого казати про права людини, про свободу слова, про незалежність судів. Замість соціально орієнтованих ринкових відносин – олігархічний монополізм. Замість розвитку нації – знищення всього українського. Про це пише у своєму блозі на LB.ua народний депутат України ("Батьківщина") Андрій Павловський.  Детальніше
 

У діях і домовленостях керівників опозиційних фракцій спостерігається непрозорість, - Володимир Бондаренко

В. Бондаренко: у "Батьківщині" говорять про дивні кулуарні рішення керівників опозиції
Лідери опозиційних фракцій часом приймають дивні рішення. І це багато хто помічає. Про це у коментарі УНН сказав народний депутат з фракції "Батьківщина" Володимир Бондаренко. Він зазначив, що не тільки він, а й інші помічають "дивні або напівдивні" кулуарні рішення.
"Зокрема стосовно комітетів, які комітети ми вважаємо пріоритетними, а які ні. Чому без бою погодилися, що деякі комітети потрапили до провладних фракцій, а не залишилися в опозиції. І не тільки це. Багато ситуацій", - наголосив він...На думку парламентарія сьогодні у парламенті формально 180 опозиційних народних депутатів, однак спостерігається непрозорість у діях і домовленостях керівників фракцій.  Детальніше
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні5273
mod_vvisit_counterВчора4310
mod_vvisit_counterЦього тижня9583
mod_vvisit_counterМинулого тижня31803
mod_vvisit_counterЦього місяця156414
mod_vvisit_counterМинулого місяця136069
mod_vvisit_counterЗа весь час14699763