У "днр"​ горе
Хочу окремо відзначити, як включилися на захист російські політики і засоби масової інформації, що лише підтверджує і переконує нас у правильності вжитих заходів", – наголосив президент України Петро Порошенко про затримання Володимира Рубана, керівника «Офіцерського корпусу». Радіо Свобода спробувало відслідкувати, чи справді це так.

«Це горе… Єдиний достойний офіцер України», – так відреагував на затримання Володимира Рубана один з «діячів» угруповання «днр» Олександр Кофман.

«Рубан і Ковальчук – єдині, з ким можна було мати справу щодо обміну. Всі інші – «обмінювальники» від гаманця», – написав колишній ватажок бойовиків угруповання «днр» Ігор Безлер («Бєс»​). Він також вважає, що затриманого очільника центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» «використали втемну та відверто підставили» і ціль «далеко не Рубан».

Тим часом сайти бойовиків і російські ЗМІ (як, наприклад, «РИА Новости»), цитують заяву головного ватажка угруповання «днр» Олександра Захарченка, з посиланням на Telegram спільноти WarGonzo, якій він ніби-то дав ексклюзивне інтерв’ю (у СБУ заявляють, що «здобуто вагомі докази, які свідчать про те, що Рубан, діючи за попередньою змовою з ... Захарченком О. В.., а також іншими особами, спланували та вчинили конкретні дії, направлені на підготовку та вчинення серії терористичних актів у центральній частині міста Києва»). Ватажок бойовиків запевняє, що зустрічався з Рубаном «тільки з питань обміну полоненими» і «достатньо давно».

«Дуже дивною історією» називає затримання Рубана спецкор російської «Новой газеты» Павло Канигін і наголошує, що ця людина «дуже багато знає» про збитий над Донбасом «Боїнг» малазійських авіаліній.

«У липні 2014-го він багато контактував із сепаратистами і з тим же Хмурим на тему обмінів. Стосунки у них склалися тоді цілком робочі, навіть товариські, обоє потім розповідали байки в Фейсбуці, і я впевнений, що Рубан міг би багато цікавого нам розповісти. У минулому році я намагався поговорити з ним про МН17, але Рубан злякався і сказав, що поплатиться за це головою».

Інф.:
radiosvoboda.org

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити