За даними Міністерства енергетики та вугільної промисловості, у 2012 році в Україні було видобуто 61 100 000 тонн енергетичного вугілля. При цьому "Укрзалізниця" звітує про перевезених 66 900 000 тонн корисної копалини. Різниця у 5,8 млн тонн - нелегально видобуте вугілля на малих шахтах Донбасу.
Як повідомляє Цензор.НЕТ, виходячи з ринкової ціни вугілля в 1100 грн, обсяг "чорного" ринку вугілля перевищує 6 млрд грн щорічно. Основними постачальниками вугілля на державні компанії є "Укрсхідпостач", "Консалтинг Капітал" і "Траст Інвест". Всі вони пов'язані з нещодавно створеним великим гравцем на вугільному ринку - корпорацією МАКО, яка належить Олександру Януковичу.

Згідно з інформацією у "Віснику держзакупівел"», зазначені компанії поставили державі 5,7 млн ​​тонн вугілля. На 2013 рік вже узгоджена поставка 8100000 тонн - обсяги збільшуються.

Так само відомо, що компанія ТОВ "МАКО-Трейдинг" за 2012 експортувала близько 100 тис. тонн вугілля у Великобританію (Bremer International Limited), Іспанію (Carbuastur SL), Португалію (Carbol LDA), Швейцарію (MAKO Trading SA), Італію (Energy Coal SPA) та Індію (Shyam Ferro Alloys Limited).

Таким чином, сумарний обсяг проданого структурами Сім'ї вугілля становить рівно 5,8 млн. тонн, що відповідає обсягу нелегально добутого і поставленого на ринок України корисної копалини.

Інф.: duhvoli.com.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити