Російське керівництво ухвалило рішення про припинення діяльності у країні Американської агенції з міжнародного розвитку (USAID). Це не перше таке рішення Кремля – раніше з Росії вже вичавили Британську раду й фонд Сороса. Для російського керівництва нестерпно навіть думати, що якась громадянська ініціатива може існувати незалежно від його волі…Знищення представництв іноземних фондів у Росії почалося ще до Майдану.
Про це йдеться у статті журналіста Радіо Свобода Віталія Портникова.
 

Віталій ПОРТНИКОВ, журналіст Радіо Свобода
Геть від Москви 

Російське керівництво ухвалило рішення про припинення діяльності у країні Американської агенції з міжнародного розвитку (USAID). Це не перше таке рішення Кремля – раніше з Росії вже вичавили Британську раду й фонд Сороса. Для російського керівництва нестерпно навіть думати, що якась громадянська ініціатива може існувати незалежно від його волі.

І з цього погляду знищення всіх інституцій, які отримували закордонну допомогу, виглядає абсолютно логічним. Як і недавнє ухвалення закону про "іноземних агентів", що ставить організації, які отримують таку допомогу, в особливі податкові умови й робить їх об’єктом постійних перевірок. Звичайно ж, зараз таких організацій стане набагато менше.

Ми можемо як завгодно довго знущатися з грантів й згадувати про людей, які зробили їхнє отримання своєю професією. Проте сам факт незалежності грантоодержувача від власної влади можна не доводити – саме це й лякає.

В суспільстві, де все має бути під одним дахом, найбільший переляк викликають саме неконтрольовані люди й неконтрольовані процеси. Саме тому російські телеканали й пояснювали події в Москві на Майдані американською допомогою – а як може бути інакше?

Знищення представництв іноземних фондів у Росії почалося ще до Майдану. Ліквідація організацій, пов’язаних із урядами своїх країн – вже після, коли російському керівництву було не до репутації, – здійснюється, щоб запобігти привиду «кольорової революції».

Новий крок Кремля можна пояснити не тільки поверненням у президентське крісло Володимира Путіна й фактичним крахом "перезавантаження" у стосунках Москви й Вашингтона. Це ще й реакція на Болотну площу і опозиційний рух, який Путіну легше й простіше сприймати як "спонсорований" американцями…

Інф.: radiosvoboda.org
 

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити