Адміністрація президента розглядає можливість переїзду в Український дім на Хрещатику
Про це повідомила старший науковий співробітник Музею історії міста Києва Катерина Липа.
У коментарі Радіо НВ вона розповіла, що про такий варіант стало відомо, коли в Український дім прийшли представники архітектурного бюро і почали фотографувати будівлю.
На верхніх поверхах Українського дому розміщені майже 300 тисяч експонатів.
За її словами, під АП можуть забрати поверхи Музею історії міста Києва та репетиційну базу ансамблю Київські солісти. Катерина Липа також розповіла, що на верхніх поверхах Українського дому розміщені майже 300 тисяч експонатів. І будь-яке переміщенням їм зашкодить. А в Києві іншого місця, що було б пристосоване для їх зберігання, немає.

Керівництву музею поки що не повідомили про остаточний переїзд, але і не спростували, сказала Катерина Липа.

«Найгірший варіант — це коли нам кажуть: зсувайтеся у приміщення на Богдана Хмельницького, яке насилу вміщає тих, хто повинен там бути, і насилу вміщатиме зовсім невелику частину експозиції виставки. Це означатиме припинення будь-якої діяльності музею, по-перше. По-друге, просто переміщення і зберігання в ящиках дуже не на користь колекції», — зазначила Липа.

Відбувається відбір

Прес-секретар президента Юлія Мендель у коментарі Радіо НВ підтвердила, що такий варіант справді розглядають. Проте від деталей утрималася, за її словами, вони стануть відомі протягом декількох тижнів.

Зараз відбувається з’ясування цього питання
«Зараз просто відбувається з’ясування всього цього питання, як це можна зробити. Це дуже великий блок питань. У найближчі терміни ми збираємося зібрати журналістів для того, щоб розказати, пояснити всі наші рішення, і зараз відбувається відбір. Ми бачили, що відбуваються всякі чутки, ми не знаємо, звідки вони походять, тому ми не хотіли би коментувати до того часу, як зберемо офіційну прес-конференцію», — зазначила Мендель.

У архітектурному бюро кажуть, що вони «надають консультації» і «коментувати поки що нічого».

Інфраструктурні проблеми

Усе залежить від того, скільки коштів виділять на переобладнання Укрдому та які експерти будуть створювати безпечне середовище для президента. Таку думку в коментарі Радіо НВ висловив директор Міжнародного центру дослідження проблем безпеки Олександр Кореньков.

За його словами, транспортна розв’язка там зручна, урядові будівлі недалеко. Проте, якщо президент буде пересуватися кортежами, то це може створити затори в центрі міста.

Вся адміністрація навряд чи зможе переїхати в Український дім
«В залежності від того, що там планується розмістити. Тому що адміністрація велика. Переїхати вся адміністрація в Український дім навряд чи зможе. Офіційна резиденція для зустрічей іноземних делегацій є в Маріїнському парку. Президент не так часто приймає людей, він скоріше сам часто відвідує інші заходи, тому, я думаю, там проблем не буде», — наголосив Кореньков.

Заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе має намір запропонувати президенту України Володимиру Зеленському проект будівництва адміністративного та ділового кварталу Київ Сіті на території промзони Теличка площею близько 100 га, і перенести туди адміністрацію президента та інші адмінбудівлі з центру міста.

Ще одне можливе місце для переїзду АП — конгресово-виставковий центр Парковий, відомий як «вертолітний майданчик Януковича». У цій будівлі неподалік від Маріїнського парку розташовувався штаб Зеленського у дні голосування на президентських виборах.

Інф.: nv.ua

Чтайте по темі також статтю "Мільйонні витрати та загроза безпеці. До яких труднощів призведе створення нової Зе Адміністраціі"

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити