Савченко зі своїм другом Рубаном пішли "в несознанку"
Дача свідчень є правом, а не обов'язком підозрюваного. Савченко і Рубан посилаються на статтю 63 Конституції.
Народний депутат України Надія Савченко і керівник центру визволення полонених "Офіцерський корпус" Володимир Рубан утримуються від дачі свідчень слідству, повідомив прокурор військової прокуратури Олександр Ванник.

"Савченко та Рубан поки не дають свідчень, посилаючись на статтю 63 Конституції", - сказав він журналістам по закінченню засідання суду щодо продовження запобіжного заходу Рубану.

Адвокат Рубана Віталій Погосян додав, що дача свідчень є правом, а не обов'язком підозрюваного.

Рубан був затриманий 8 березня на КПВВ на Донбасі з арсеналом зброї. Він віз зброю з окупованої території на підконтрольну частину України. 9 березня Шевченківський районний суд Києва заарештував Рубана строком на два місяці до 6 травня. 4 травня суд продовжив термін арешту Рубана на 2 місяці.

23 березня суд обрав Надії Савченко запобіжний захід у вигляді утримання під вартою строком на 59 днів без можливості внесення застави.

Днем раніше Верховна Рада позбавила Надію Савченко депутатської недоторканності, а також схвалила її затримання і арешт. Під час оголошення уявлення Савченко в Раді генпрокурор Юрій Луценко натякнув, що "ляльководом" в цій історії може бути Віктор Медведчук.

Депутата підозрюють у підготовці теракту, державного перевороту і повалення влади. За словами Луценка, слідство має також фактами участі представників Російської Федерації у сприянні Савченко і Рубану у підготовці перевороту.

Детальніше про політичні мотиви і наслідки "справи Савченко-Рубана" читайте у матеріалі Юлії Мостової "Переспрямований вибух" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Інф.: dt.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити