Насильство на Донбасі триває, поведінка Росії порушує основні принципи ОБСЄ та загрожує спільній безпеці країн-учасниць
Таку заяву зробило представництво США в Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ).
"Поведінка Росії в Україні порушує основні принципи, цінності та ідеали ОБСЄ та становить загрозу для ОБСЄ, її держав-учасниць та нашої спільної безпеки", - йдеться в заяві.
Наголошується, що умови останнього режиму тиші на Донбасі не виконуються.

Американські спостерігачі нагадали, що санкції проти Росії за її агресію на сході України залишатимуться доти, доки Росія повністю не виконає своїх зобов'язань за мінськими угодами.

В ОБСЄ відзначили також, що так звані російські гумконвої продовжують ввозитися на схід України. При цьому ні українські прикордонники, ні міжнародні спостерігачі не мають до них доступу. РФ здійснила вже більше 70 таких поїздок.

"Якщо ці конвої по-справжньому несуть гуманітарну допомогу, то чому Росія не хоче, щоб така допомога була помічена міжнародною спільнотою?" – йдеться в документі.

Також в ОБСЄ наголошують, що продовжуються переслідування та погрози спостерігачів Спільної моніторингової місії з боку бойовиків.

Так, 6 квітня бойовик так званого "ДНР" зарядив свою зброю і погрожував вистрелити, в разі якщо патруль не припинить моніторинг за допомогою безпілотника. Переслідування також має і інші форми. З 20 березня спостерігачам завадили виконувати свій мандат 43 рази - всі, крім трьох, були ініційовані російськими гібридними угрупуваннями.

Нагадаємо, з 00:00 30 березня мав початися режим тиші, який у тому числі передбачає й відведення сил і техніки від лінії розмежування. Лише протягом четверга, 12 квітня, проросійські бойовики 28 разів обстріляли позиції ЗСУ на Донбасі.

Інф.: nv.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити