За 11 днів до другого туру президентських виборів чинний голова держави Петро Порошенко дав інтерв’ю Радіо НВ
Президент доручив СБУ визначити, чи ефективна робота Віктора Медведчука у переговорах щодо звільнення українських полонених, прокоментував результати першого туру, де його конкурент, шоумен Володимир Зеленський набрав приблизно на 2 млн більше голосів, корупційні скандали, що сколихнули країну напередодні виборів, а також висловився про олігарха Ігоря Коломойського, з яким пов’язують Зеленського.

НВ наводить ключові заяви Порошенка.

Результати першого туру виборів - сигнал владі, що ситуація потребує рішучих змін. Треба терміново відновлювати довіру. Якщо треба було дати урок Порошенку, то Порошенко цей урок отримав.

Мені не було відомо ні про які корупційні схеми. Ні до яких корупційних схем президент Петро Порошенко не був причетний.  Я чесно дивлюсь в очі в тому числі правоохоронним органам.

Мене дивує, що розслідування по Укроборонпрому триває з 2016 року. Що ви чекали три роки? Що вам ще було потрібно? І чому справа не в суді? Це запитання до НАБУ, до САП, до всіх правоохоронних органів. А справа по енергетичному сектору… Чотири роки! Що ви чекали? Чому навмисно і свідомо відбувається витік з правоохоронних органів? І цей витік відбувається прямо за тиждень до виборів.

Я просив (директора НАБУ) Ситника: винних - у в’язницю, суспільство поінформуйте. Більше я ні до кого не звертався.

Путін прагне, щоб прийшов слабкий кандидат у президенти, недосвідчений головнокомандувач. Він хоче використати це, щоб вийти з пастки, в яку сам себе загнав.

Де-факто пан Медведчук представляє Російську Федерацію і пана Путіна. Він був єдиним каналом зв’язку з паном Путіним, який виявився неефективним. Що і як робити Україні - це аж зовсім не компетенція Медведчука. У нього була одна функція - звільнення заручників з підвалів на окупованих територіях та з Росії.

Звертаюся до СБУ розглянути доцільність подальшого використання Медведчука у гуманітарній групі для звільнення заручників, якщо його функціонування є неефективним. Доповісти мені завтра.

Я зняв Коломойського з посади, тому що його діяльність завдавала колосальної шкоди державі. У першу чергу - економічним інтересам. Голова ОДА мав одночасно: розслідування і щодо захоплення контролю над державною Укрнафтою, і Укртранснофатою, і приватні армії.

Один із моїх улюблених віршів - Ліни Костенко. Він починається словами “Не допускай такої мислі” (Порошенко так відповів на питання: чи допускає програш у другому турі виборів президента).

Я не Янукович. Є оцінка ОБСЄ, всіх міжнародних спостерігачів, яких було більше двох з половиною тисяч, це були найбільш чесними, найбільш прозорими, найбільш відповідними волевиявленню громадян вибори в Україні, які організував Порошенко.

Якщо запитають, що найбільше змінилося за останні 5 років, то відповідь буде: найбільше змінився сам Петро Порошенко.

Хочу сказати нешановній мною п’ятій колоні  та інформаційній частині гібридної війни: Не дочекаєтеся. Я ніколи не ховався.

Якщо Росія заблокує рішення про введення на Донбас “блакитних шоломів”, то будуть посилені санкції. У дуже чутливих сферах. Наприклад, у фінансовій, у активах найближчого оточення Путіна. Кожного місяця ціна за окупацію для Росії має зростати. Я знаю, як це зробити.

Основна помилка - у стратегічній комунікації.

Інф.: nv.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити