Російські ПВК "Патріот", "ПВК Вагнера" та інші звернулися до президента РФ Владіміра Путіна з вимогою легалізувати приватні військові компанії і людей, які в них служили
Про це пише Радіо Свобода.
У "Відкритій заяві Загальноросійських Офіцерських Зборів" група "ветеранів збройних сил РФ і бойових дій" вимагає від російської влади легалізувати приватні військові компанії і, відповідно, людей, які в них служили, бо зараз вони позбавлені соціальних гарантій і їм загрожує кримінальне переслідування за найманство.

"Через відсутність правового статусу учасника приватної військової компанії солдати і офіцери, даних бойових підрозділів, не мають ніякої соціальної, реабілітаційної, економічної підтримки з боку держави", - йдеться у зверненні.

"При цьому дані керівники приватних військових компаній ("Патріот", "Вагнер" і ін.) отримують державні нагороди з рук особисто Президента РФ. В рамках міждержавних переговорів афілійовані структури керівництва ПВК отримують вигідні економічні контракти", - скаржаться найманці.

Бойовики приватних військових компаній також скаржаться, що вони знаходяться на особливому обліку в МВС і ФСБ РФ і постійно піддаються перевіркам. А сім'ї загиблих найманців, зважаючи на відсутність правових механізмів, змушені замовчувати факт участі рідних в ПВК.

Зі звернення також випливає, що рідні загиблих бойовиків піддаються залякуванню з боку силовиків і "інших осіб, які не мають правового статусу".

Найманці вимагають визнати за ними статус учасників бойових дій.

Цю заяву, як стверджується, відправлено до адміністрації президента РФ. Одним з тих, хто її підписав в якості "голови комітету" Загальноросійського офіцерського зібрання " є Євген Шабаев, отаман казацького товариства "Ховріно".

Раніше стало відомо, що крім "ПВК Вагнера", як мінімум з весни 2018 року в бойових діях в Сирії бере участь приватна військова компанія "Патріот", імовірно пов'язана з Міноборони РФ.

Як повідомлялось, у складі ПВК Вагнера є підрозділ "Карпати", до якого входять майже 40 українців.

Найманцями компанії "Вагнер" стають росіяни з ультранаціоналістичними переконаннями і військові ветерани, деякі з яких також воювали в Україні.

Раніше Reuters провели розслідування стосовно "вагнерів" у Сирії.

У виданні стверджують, що приватна сирійська авіакомпанія Cham Wings здійснює перельоти між Дамаском і Ростовом-на-Дону, перевозячи в Сирію російських найманців.

У виданні заявили, що частину літаків Airbus і Boeing, для перельоту "вагнерів" придбали або орендували компанії "Хорс" і "Дарт" (зареєстровані в Україні).

"Хорс" і "Дарт" відкидають звинувачення в постачанні літаків компаніям, що знаходяться під санкціями.

7 лютого в Сирії загинули або були поранені 300 російських найманців. Це сталося, коли вони разом з проурядовими силами почали атаку на відомі позиції Cирійських демократичних сил, підтримуваних США, і були повністю розбиті.

Також відомо, що члени "групи Вагнера" причетні до знищення українського літака Іл-76 на Донбасі, штурму Луганського аеропорту та подій у Дебальцевому.

Інф.: pravda.com.ua




Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити