Парламентська асамблея Ради Європи схвалила резолюцію про зміну характеру санкційного механізму і запросила Росію повернутися до роботи в ПАРЄ без обмежень права голосу.
Рішення було ухвалено в ніч на 25 червня. За резолюцію проголосували 118 депутатів, 62 проти, 10 утрималися, повідомляє "Європравда".

Так, механізм накладення санкцій змінюється докорінно. Зокрема, в регламент була додана норма, яка скасовує право ПАРЄ накладати ключові санкції на будь-яку національну делегацію, включаючи Росію. Асамблея більше не зможе обмежувати право голосу, виступу, участі та голосування депутатів у комітетах асамблеї – незважаючи на те, які порушення допустила держава і її депутати.

У той же час залишається право повністю відмовити у підтвердженні повноважень делегації окремої держави. Ймовірно, можуть бути схвалені також дрібні точкові санкції, але в цій частині резолюція є нечіткою.

Крім того, тепер Росія зможе представити список своєї делегації посеред сесії (за статутом Ради Європи делегація подається тільки перед початком першої сесії року).

Українські депутати вже заявили, що оскаржуватимуть повноваження РФ, як тільки вона подасть свій список.

Хто голосував за повернення Росії в ПАРЄ

У мережі був опублікований повний список тих, хто голосував за повернення Росії до Парламентської асамблеї Ради Європи в ніч на 25 червня.

Найбільшими "друзями" Кремля показали себе делегації з Азербайджану, Франції, Іспанії, Італії, Норвегії, Австрії, Словаччини, Португалії, Сербії і Туреччини. Вони підтримали повернення РФ одноголосно.

Проти цієї резолюції проголосувала вся делегація України. Решта країн частково підтримували Київ, однак цих голосів виявилося недостатньо:

1 – Вірменія, 1 – Швейцарія, 1 – Чехія, 2 – Німеччина, 1 – Данія, 3 – Естонія, 2 – Фінляндія, 5 – Грузія, 1 – Хорватія, 1 – Ліхтенштейн, 4 – Литва, 3 – Латвія, 1 – Молдова, 2 – Нідерланди, 9 – Польща, 1 – Румунія, 4 – Швеція, 1 – Словаччина, 8 – Великобританія.
Повний текст

Інф.: obozrevatel.com

Коментарі

 

Коментарі  

 
+3 #2 Varnak 25.06.2019 16:38
Европа, такая Европа
Helgi Sharp

Был с утра на связи с маленьким бельгийским Генком (не путать с Гентом). Там почти на пенсии прозябает один старый знакомый, бывший клерк Фламандского парламента, а ныне помощник депутата ПАСЕ.

– Шо за хрень с возвратом россиян в Европейскую Ассамблею? – спрашиваю на смеси западнофламандс кого матерного и французского литературного.

– Россияне здорово поработали в дипломатических кулуарах, – отвечает. – Запущен мощный посыл, что в Украине пришёл к власти слабый и неопытный президент, марионетка олигархов с непредсказуемой внешней политикой. И стабилизирующая роль РФ в этой связи будет “полезна” на площадках ПАСЕ.

Плюс деньги, деньги, деньги…

А ещё наивные представления бюргеров о том, что “простые люди” в Эрэфии смогут рассчитывать на решения Европейских институций по правам человека. Типа, Путин – тиран, но участием Московии в европейских делах мы защитим интересы её граждан. Как будто там выполняют решения международных судов, ага…

Европейцы в большинстве своём – хорошие, но наивные и зажравшиеся люди, готовые кушать всякую фигню, преподнесённую в красивой упаковке. А ещё никак не желающие верить, что могут быть следующими после Украины.

Что на выходе? По большому счёту, от всей этой возни в ПАСЕ нам ни холодно, ни жарко – в практическом плане положение в стране от запоребриковцев в зале Ассамблеи никак не изменится, да и экономических санкций это не коснётся. Просто, сцуко, ОБИДНО, да?

Но наши делегаты и дипломаты – всё равно молодцы, они работают в экстремальных условиях и на износ.

Что будет дальше? Как и вы, не знаю, ибо Зеленский сейчас и Зеленский после парламентских выборов могут оказаться двумя разными людьми.

Во внешнеполитичес ком плане надежда на Вадима Пристайко, которого знаю, и который скорее сделает себе сеппуку, чем откажется от Евроатлантическ ого курса. А ещё на дядюшку Сэма, свою армию и на то, что московские гниды в новом парламенте окажутся в меньшинстве.

Я оптимист. Вы знаете. Поборемо.

24.06.2019
https://tverezo.info/post/98735
Цитувати
 
 
+2 #1 Varnak 25.06.2019 14:09
Статтю передруковано з купюрами.
1. Вилучено з оригінального тексту абзац:
"П'ятий президент України Петро Порошенко заявив, що задіє свої зовнішньополіти чні зв'язки, щоб "вірус всепрощення Росії по анексії Криму та окупації Донбасу" не поширився далі."

2. З додатку вилучено відгуки українських політиків .

а. В'ячеслав Кириленко @KyrylenkoVyach
https://twitter.com/KyrylenkoVyach

Міжнародну коаліцію ЗА Україну знищено рішенням ПАРЄ. До речі, це також і наслідок президентських виборів в Україні та бездіяльності нового Президента. По суті, на наших очах створюється коаліція на підтримку агресії та анексії. Але з нами вірні друзі. І головне - з нами Правда!

б. Виконуюча обов'язки голови комітету Верховної Ради України з питань євроінтеграції Марія Іонова вже заявила, що після повернення повноважень делегації Російської Федерації в ПАРЄ українська делегація може призупинити свою участь у цій організації.

Так, вона підкреслила, що останні п'ять років у подібних критичних ситуаціях на допомогу приходив п'ятий президент Петро Порошенко – "він включався і просто дзвонив, кому треба, тримав зв'язок і з Меркель, і з іншими". За словами народного депутата, в адміністрації президента Володимира Зеленського двічі проігнорували офіційні звернення представників української делегації в ПАРЄ, які пропонували зустрітися з главою держави перед його візитом до Франції, щоб розповісти "про всі загрози, оскільки розуміли позицію французів".

https://www.obozrevatel.com/ukr/abroad/rosiyu-povernuli-v-pare-prijnyato-zradnitske-dlya-ukraini-rishennya.htm

Гадаю, така редакційна політика не прикрашає портал "ВОЛЯ НАРОДУ".
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити