Верховна Рада ухвалила у другому читанні проект Виборчого кодексу, який передбачає відкриті списки
За проект закону №3112-1 проголосували проголосували 230 нардепів, з необхідних 226.
Зранку 11 липня спікер парламенту Андрій Парубій заявив, що залишилось всього 26 правок, які стосуються перехідних положень до кодексу. Їх нардепи розглянули протягом 20 хвилин.
Один з ініціаторів законопроекту Олександр Черненко підкреслив, що головна поправка у тому, що закон набирає чинності з 1 грудня 2023 року, крім окремих пунктів. 
 
Перед голосуванням представники всіх фракцій висловилися за підтримку Виборчого Кодексу.
 
Парубій заявив, що це буде історичне рішення Верховної Ради 8 скликання.
 
За його словами, має бути три голосування - повернення до правок, які напрацювала робоча група, потім голосування за ці правки пакетом, і, вже третім голосуванням - ухвалення  Кодексу.
 
З першого разу не вдалося проголосувати. Спікер заявив, що це "помилкова" ситуація.  
 
З другого і третього разу теж не набралося достатньої кількості голосів. Голова Ради погрожував депутатам публікувати імена "нерадивих" парламентарів у "Голосі України" і не дозволяв нікому покидали зал.
 
"Це наше зобов'язання в коаліційній угоді, це наше зобов'язання перед суспільством. За цим голосуванням будуть слідкувати у всіх куточках України… Нагадую, що згідно регламенту, повернення до правок я можу ставити безкінечну кількість разів. Невже ви не відчуваєте відповідальності?  … Давайте, голос до голосу!", - закликав нардепів Парубій.
 
Він попередив, що "посиплеться" весь порядок дня, де багато законопроектів чекають ухвалення, якщо буде провалений Виборчий кодекс.
 
Це не подіяло і нардепи у п'ятий, шостий і сьомий рази не проголосували "за". 
 
Парубій вже встав з-за свого робочого місця і почав сваритися на нардепів, заявляючи, що вони ганьбляться і ставлять під сумнів усю роботу Ради за 4 роки. 
 
"Ви зараз підло сидите і не голосуєте!", - сказав він. 
 
Восьме, дев'яте і десяти голосування теж були безуспішними. Голосів ставало менше, ніж спочатку.
 
"Це підлість і лукавство. Все одно будемо голосувати!", - заявив знервований Парубій.
 
Після цього, одинадцяте, дванадцяте, і тринадцяте голосування теж були провальними.
 
"Ми все одно сьогодні проголосуємо кодекс! Проголосуємо! Все, що ми зараз робимо, це відтягуємо розгляд інших законів. Ваша позиція є нечесною і безсенсовою!", - звернувся до нардепів спікер.
 
Не вдалося повернутися до правок з чотирнадцятого і пятнадцятого разів.
 
Після цього Парубій пішов у сесійний зал і особисто про щось спілкувався з окремими нардепами.
 
До колег звернулася віце-спікер Ірина Геращенко, яка закликала всіх дотримуватися передвиборчих обіцянок, оскільки голосування за відкриті виборчі списки було, за її словами, обіцянкою всіх фракцій, які є у Раді. 
 
Але це не подіяло. Нардепи провалили ще й шістнадцяте голосування.
 
"Ну що ви робите? Наступний парламент же не проголосує!", - коментувала Геращенко.
 
З сімнадцятого разу нарешті вдалося повернутися до правок - за це дали голоси 227 нардепів.
 
Після цього Парубій оголосив, що наразі депутати одночасно ухвалять в цілому Виборчий кодекс з усіма запропонованими правками.
 
"Зараз пропоную підтримати всі правки і проголосувати за Виборчий кодекс в цілому, хлопці. Не дай боже хтось поступить підло!", - звернувся він перед голосуванням.
 
Нардепи ухвалили Виборчий кодекс  230 голосами і пішли на перерву.
 
Нагадаємо:
Проект Виборчого кодексу (№3112-1), запропонований Андрієм Парубієм, Олександром Черненком та Леонідом Ємцем, пройшов перше читання ще 7 листопада 2017 року.
Цим документом, пропонується застосувати виборчу систему, яка дозволяє персоніфікувати голосування ("відкриті" списки кандидатів), з запровадженням регіональних виборчих округів.
Як пояснював один із ініціаторів законопроекту нардеп Леонід  Ємець, йдеться про регіональні відкриті списки у 27 виборчих регіонах – і лідер політсили не зможе впливати на місце кандидата у виборчому списку.
Наприкінці травня спікер парламенту Андрій Парубій заявив, що Верховна рада візьметься за розгляд Виборчого кодексу у другому читанні.
З 6 червня  Рада розглядала правки до Виборчого кодексу, яких налічувалось 4568.
Поки остаточно версія документи не опублікована.

Яна Міланова, УП
Інф.: pravda.com.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити