Американські санкції подіяли практично миттєво: в Україні з'явився новий закон у сфері авторського права
Затягування з ухваленням закону призвело до того, що США скасували безмитне ввезення 155 видів товарів з України.
Верховна Рада прийняла закон "Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав". Законопроект №7466 підтримали 246 народних депутатів.

Документом передбачається надати повноваження організаціям колективного управління (ОКУ) та визначити механізм надання послуг правовласникам зі збору роялті на договірних засадах.

Закон визначає по одній ОКУ за кожною зі сфер колективного управління. Завдяки цьому автор знатиме, яка організація відповідає за той чи інший напрям діяльності та якою категорією митців опікується. Законопроектом також пропонується запровадити критерії відбору: лише організації, які мають найбільший репертуар, міжнародне визнання та реальну підтримку правовласників зможуть набути статусу організацій колективного управління.

За новим законом організації будуть зобов'язані постійно звітувати про свою діяльність, повідомлятиме митцю про використання його творів, належну йому винагороду тощо. Правовласники зможуть через свої онлайн-кабінети мати постійний деталізований доступ до щорічних звітів, що будуть загальнодоступними на сайтах цих організацій.

У 2017 році Офіс торговельного представника США у "Спеціальній доповіді 301" щодо стану захисту прав інтелектуальної власності в Україні, відзначив незначний прогрес з вдосконалення законодавства щодо діяльності організацій колективного управління зі збору роялті.

Наприкінці 2017 року Україні було надано 120 днів (до кінця квітня 2018 року) для вдосконалення діяльності організацій колективного управління. У разі відсутності позитивних зрушень Україні загрожувало позбавлення права вітчизняних виробників безмитного ввезення на територію CША продукції за 155 товарними позиціями українського експорту.

26 квітня США скасували пільги на ввезення 155 товарів з України. Під дію обмеження потрапили, зокрема, деякі продукти харчової, легкої, деревообробної промисловості, машинобудування, деякі електроприлади.

Докладніше про ситуацію в сфері захисту інтелектуальної власності читайте в матеріалі Сергія Квіта "Беззахисна інтелектуальна власність, або Як подолати "долину смерті" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Інф.: dt.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити