У порядку денному Верховної Ради лише один цей законопроект
За весь минулий тиждень депутати розглянули тільки чверть поправок із понад двох тисяч.
Верховна Рада України на засіданні у вівторок, 19 березня, продовжить розгляд так званого "мовного закону". В порядку денному на сьогодні значиться єдиний законопроект про забезпечення функціонування української мови як державної.
Засідання Ради онлайн:

Законопроект депутати розглядають ще з минулого вівторка. До нього внесено 2063 поправки. За словами першого віце-спікера Ради Ірини Геращенко, станом на 14 березня депутати розглянули 23% поправок до "мовного закону", а в п'ятницю відмовилися продовжувати розгляд законопроекту в принципі.

Зазначимо, що закон про забезпечення функціонування української мови як державної був затверджений у першому читанні 4 жовтня 2018 року. Відповідно до законопроекту, кожен громадянин України зобов'язаний володіти державною мовою, а держава, зі свого боку, забезпечує можливості для цього. Щоб отримати українське громадянство, іноземцям доведеться вивчити українську. Робоче спілкування має відбуватися українською мовою, як і діловодство та документообіг. Обслуговувати споживачів у різних сферах повинні українською мовою, і вже на прохання клієнта - будь-якою іншою.

Детальніше про нюанси нового законопроекту про державну мову читайте у статті Тетяни Пархоменко "Офшор для плагіаторів?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Інф.: dt.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити