Ігор Яковенко: Путін дуже старається відродити зловісну імперію, але виходить карикатура
Виступаючи на колегії ФСБ, Володимир Путін розповів чекістам, що в 2018 році вони зловили близько 600 шпигунів, серед яких виявилося 129 кадрових співробітників і 465 агентів. Минулого року чекісти дізналися від президента РФ, що вони за 2107 рік викрили 72 кадрових співробітників, а агентів зловили 397. Роком раніше, звітуючи перед своєю конторою, Путін розповів про 53 знешкоджених "джеймсів бондів" і 386 завербованих ними агентів.
Кожному з тих, хто працював на виробництві в СРСР, добре знайомий цей принцип соціалістичної звітності. Кожного наступного року має бути вироблено більше сівалок, віялок, пар взуття і коксівного вугілля, ніж у попередній. Правда, в останні роки радянської влади рознарядки зі затримання шпигунів не оприлюднювалися. Це відсилання до 30-х років, коли Сталін оголосив про загострення класової боротьби у міру зміцнення соціалізму і став розсилати регіонами циркуляри з рознарядками по цифрах розстрілів. Путіну дуже не вистачає сталінської імперської величі. Бракує жаху, який той наганяв. Путін дуже старається відродити зловісну імперію, але виходить карикатура.

У своєму прагненні наслідувати Сталіна Путін нагадує Топтигіна 1-го з казки Салтикова-Щедріна, від якого «добрі люди кровопролиття чекали, а він Чижика з'їв». Пародіюється все. СРСР створив навколо себе світову систему соціалізму, простягнув щупальці по всьому світу - Путін окупував Абхазію з Південною Осетією і Крим з частиною Донбасу, а також заручився підтримкою острівної держави Вануату. Спробували створити правлячу партію - вийшла карикатурна «Єдина Росія», з якої постійно лунають абсолютно непристойні звуки. Ось тільки що депутат Волгоградської обласної думи Гасан Набієв, обраний, природно, від партії «Єдина Росія», заявив малозабезпеченим пенсіонерам, що вони самі винні в своїх пенсіях у вісім тисяч рублів, адже в роки своєї молодості вони були дармоїдами і пияками.
«У робітників, які працювали біля верстата зварниками, слюсарями, такі пенсії. Коли за радянських часів було дармоїдство, ганяли їх: «Ідіть на роботу!». Коли алкоголізм був: «Ідіть працювати!». Коли люди нормально працювали і отримували нормальну зарплату, їхні пенсії сьогодні, ті, які були створені з тих років, отримують ті дармоїди і пияки. І тому у них вісім тисяч. А у тих, хто працював нормально, 20-25 тисяч і більше».
Сам волгоградський єдинорос керував ТОВ «Газпром трансгаз Волгоград» і нажив три квартири площею відповідно 130, 47 і 157 кв. м. Задекларований дохід єдинороса за 2017 рік склав близько 14 мільйонів рублів...

Середньостатистичний радянський бюрократ так само зневажав усі ці ширнармаси, але на людях одягав обличчя і говорив з папірця. Бюрократ путінського призову, по-перше, говорить без папірця, по-друге, не завжди розуміє, де і що можна говорити, а по-третє, в умовах всюдисущого інтернету будь-який непристойний звук, вироблений у, здавалося б, камерній аудиторії, поширюється усім світом, входить у резонанс з іншими непристойними звуками, що і перетворює путінську бюрократію на шарж на бюрократію радянську.
Путінський телевізор неначе навмисне відтворює суцільно карикатурні типи. Карикатурні лиходії: Ж., Багдасаров, Сатановський, Кедмі. Карикатурний «політолог»: Марков. Карикатурний українець: Ковтун. Карикатурний поляк: Корейба. Карикатурний американець: Бом.

Окреме завдання створити образ карикатурного «ліберала». Тут перепробували багатьох, залишили найбільш гідних ролі «ліберала за викликом»: Станкевича і Надєждіна. У радянські роки пропаганда чимало попрацювала для того, щоб слово «лібералізм» міцно зв'язалося з прикметником «гнилий», а при слові «інтелігенція» з глибин колективного несвідомого негайно спливали слова «гівно нації». У російського телевізора наразі є й інше завдання. Оскільки його дивляться не тільки в Росії, але і через інтернет у сусідніх країнах, зокрема в Україні, то соловйовим і іншим поповим-скабеевим важливо всіляко зміцнювати такі штампи, як: «пошкрябай російського ліберала - виявиш імперця», «російський ліберал закінчується на кримському питанні» тощо. З цією метою в телевізор звуть тільки тих «лібералів», яких шкребти зовсім не обов'язково, оскільки імперство і кримнашізм із них вивалюються на кожному кроці.

У програмі «60 хвилин» від 6.03.2019 для демонстрації українцям ось саме такої кримнашистської та імперської суті російських лібералів був запрошений Борис Надєждін. Дочекавшись слова, «ліберал» Надєждін став розповідати присутнім у студії українцям, що «не було такого, щоб російські збройні сили з розгорнутими знаменами танковим ладом входили на територію України». Спроби представників України пояснити «лібералові» Надєждіну, що, наприклад, під Іловайськом і під Дебальцевим російські збройні сили увірвалися на територію України саме «танковим ладом» і саме «з розгорнутими знаменами», були заглушені, і «ліберал» Надєждін став і далі вчити українців уму-розуму. «Ви не там бачите загрозу!» - по-батьківськи спрямовував до світла істини заблукалий український народ «ліберал» Борис Надєждін. Росія, звичайно, втручається в справи України - це «ліберал» Надєждін визнає. Але головна проблема, запевняє Надєждін, не в Росії, а в тому, що після Майдану велика частина українців не готова миритися з новою владою. Чи варто дивуватися тому, що коли ось таке видається за «російський лібералізм», жодна нормальна людина не зможе відрізнити ось такого карикатурного російського ліберала від імперця.

Карикатурний характер путінського режиму не означає його нешкідливість, а менше число жертв у порівнянні з режимами Гітлера і Сталіна зовсім не означає, що Путін у перспективі не може зрівнятися масштабом злодіянь зі своїми попередниками. Зло в разі безкарності має схильність до самозростання...

Ігор Яковенко, політичний оглядач
Інф.: day.kyiv.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити