Російський сатирик Віктор Шендерович вважає, що після анексії українського Криму Росія стала військовою країною, яка з презирством ставиться до прав людини. На його думку, головний страх російського президента Володимира Путіна ‒ втратити "владу разом із життям".
Як змінилася Росія після анексії Криму? Які перспективи повернення півострова під контроль України? Чого найбільше боїться Володимир Путін? На ці та інші запитання Віктор Шендерович відповідає в інтерв'ю Радіо Крим.Реалії.

‒ Як анексія Криму змінила Росію?

    Росія стала військовою країною з остаточним презирством до таких понять, як права людини й закони
    Віктор Шендерович


– Імперська лексика вже була, імперські настрої підігрівалися. І ця тема: «навколо вороги, а ми найкращі й найсильніші» вже в публічному полі існувала досить довго. Анексія Криму зробила процес незворотнім. Кількість перейшла в якість. Росію це змінило помітно й сильно. Імперська лексика вирвалася назовні: агресивна, ксенофобська, військова. Росія стала військовою країною, з військовим бюджетом, з військовими пріоритетами та з остаточним презирством до таких понять, як права людини й закони.

‒ В яких умовах керівництво Росії може почати розмову про відновлення українського контролю над Кримом?

    Коли закінчується їжа, закінчується і гонка озброєнь
    Віктор Шендерович


– Для мене є два варіанти. Перший ‒ у Росії замість Путіна з'явиться адекватне політичне керівництво. І треба йти цим шляхом (деокупації Криму ‒ ред.), тому що нікуди не дітися. Інакше просто не повернутися на захід, не повернутися в правила гри. Там, де кредити, інвестиції... Друге ‒ за радянським зразком, відбувається руйнування. Коли закінчується їжа, закінчується і гонка озброєнь. Тоді керівництво стає набагато поступливішим через загрозу голодних бунтів. Який варіант обере матінка-історія, я не знаю.

‒ Коли це може статися?

    На жаль, нічого швидкого чекати не доводиться
    Віктор Шендерович


– Не хочеться нагнітати, але для історії немає ніякого діла: буде це при вашому житті чи ні. Кілька десятиліть для історії ‒ це взагалі в межах дрібної похибки. Тому, на жаль, нічого швидкого чекати не доводиться. Це може бути й моментом. Системи характерні формальною стабільністю ‒ до якоїсь хвилини, коли все разом перевертається. 100-відсоткові рейтинги, а потім ‒ миттєво все перевертається.

Повний текст

Інф.: Радіо Свобода

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити