Україна і Туреччина мають намір збільшити товарообіг між країнами до 10 млрд доларів
Про це заявив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган на спільному брифінгу з президентом Петром Порошенком у Києві в понеділок, передають "Патріоти України".
«Ми сьогодні, приймаючи до уваги останні події, прийняли рішення якомога швидше вивести наш товарообіг на рівень $ 10 млрд», - сказав він. Президент Туреччини зазначив, що ще в 2015 році лідери двох країн проголосили метою до 2020 року подвоїти-потроїти взаємний товарообіг.

Ердоган також заявив, що обговорив з президентом України кроки в питанні боротьби з організацією опозиційного ісламського проповідника Фетхуллаха Ґюлена (FETO), яку Анкара вважає причетною до спроби державного перевороту в Туреччині. «З моїм дорогим другом, паном Порошенком, ми також обговорили кроки, які ми можемо зробити в питанні боротьби з цією організацією», - сказав він. Президент Туреччини також зазначив, що дана організація діє в багатьох державах. За його словами, навчальні установи стали одними з джерел новобранців цієї структури.

Реджеп Таїп Ердоган також анонсував відкриття Турецького культурного центру в Україні. «Щоб задовольнити інтерес в Україні до турецької мови і культури, ми відкриваємо Турецький культурний центр імені Юнуса Емре», - сказав Ердоган на спільному брифінгу з Порошенком. Він висловив подяку президенту України за сприяння в цьому питанні.

У свою чергу Президент Петро Порошенко заявив, що Україна має великий потенціал для співпраці з Туреччиною в галузі атомної енергетики, а також для підготовки турецьких фахівців в цій сфері. «Наша держава має значний досвід і розвинену науково-практичну базу для сприяння розвитку атомної енергетики ... в Туреччині і, в тому числі, це стосується підготовки турецьких фахівців», - сказав Порошенко на брифінгу за підсумками переговорів з Ердоганом.

Він констатував, що співпраця між Україною і Туреччиною в оборонній, оборонно-промислової та авіакосмічної сферах в даний час поглиблюється. За словами глави держави, підписані в понеділок угоди між Україною і Туреччиною «сприятимуть підвищення і нарощування масштабів співробітництва в даних напрямках».

«Ми детально обговорили нашу співпрацю в енергетичній сфері», - зазначив Порошенко.
Також президент заявив, що Україна і Туреччина мають намір поглиблювати стратегічне партнерство, а між президентами двох країн встановлена пряма телефонна лінія. «Наша мета - це поглиблення стратегічного партнерства між Україною і Туреччиною. Наша мета - на підставі поваги до міжнародного права забезпечити довіру, забезпечити стабільність, забезпечити стабільний розвиток, процвітання в цілому регіоні», - сказав він в ході спільного брифінгу.

Порошенко підкреслив, що Україна і Туреччина прагнуть до активізації двостороннього співробітництва на всіх рівнях «в дусі довіри і взаємоповаги».

«Реалізації наших цілей, звичайно, буде сприяти, серед іншого, облаштування лінії спеціального конфіденційного зв'язку, яка встановлена на днях між президентом України і президентом Туреччини», - додав Порошенко.

Інф.: patrioty.org.uaКоментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити