Політичний оглядач Віталій Портников висловив думку, що Україна перетворилася на країну, де всі питання діяльності парламенту вирішують президент і його оточення.
Жодного парламенту в Україні більше немає і парламентської демократії також. Україна перетворилася на країну, де всі питання діяльності парламенту вирішують глава держави і його оточення, а президент навіть не намагається цього приховати, написав у своєму блозі на "Радио Свобода" політичний оглядач Віталій Портников.

"Перше засідання Верховної Ради завершилося тільки після другої години ночі, під кінець депутати голосували за закони, яких не було в порядку денному. Ті, хто голосував, не бачили не тільки текстів цих законопроєктів, а навіть їхніх назв, але все одно натискали на зелені сенсорні кнопки. Приблизно те саме відбувалося з кадровими рішеннями. Ще вранці напередодні голосування за кандидатуру Прем'єр-міністра країни ніхто не знав, на кому саме зупинилися в Офісі президента Зеленського. Із кандидатурами тих, хто увійшов у новий уряд Олексія Гончарука, глава держави ознайомив представників своєї фракції буквально за кілька хвилин до голосування. Нові міністри – за винятком "президентських" керівників оборонного й зовнішньополітичного відомств – не виступали перед депутатами зі своїми програмами дій або хоча б із банальними презентаціями, щоб депутати хоча б могли зрозуміти, за кого вони голосують", – зазначив Портников.

Він висловив думку, що поспіх нардепів – телевізійний прийом із метою продемонструвати населенню, що робота кипить.

"Хтось стверджує, що президент Зеленський та його оточення побоюються, що депутати з більшості за кілька тижнів освояться в Раді, і їм уже не так просто буде запропонувати проголосувати за будь-що. А хтось упевнений, що влада поспішає, оскільки не вірить у довговічність кредиту довіри, який президенту (саме президенту, а не парламентаріям) дали українські виборці", – підкреслив журналіст.

За його словами, нинішній уряд технократичний, а багато представників його дотримується ліберальних економічних поглядів.

"От тільки чи голосували виборці Зеленського за такий лібералізм і як вони відреагують, коли замість покращення життя та зниження тарифів зіткнуться із прискоренням змін, які багатьом не подобалися, зіткнуться і з неминучими соціальними проблемами? Як тоді відреагує на падіння своєї популярності сам президент?" – пише Портников.

Він висловив думку, що від парламентсько-президентської України залишилися тільки відповідні статті в Конституції та законах.

"Жодного парламенту в Україні більше немає і парламентської демократії також. Україна перетворилася на країну, де всі питання діяльності парламенту вирішують глава держави та його оточення, і Зеленський навіть особливо не намагається цього приховати... Бо за цією самою Конституцією не президент, а парламентська коаліція висуває і кандидатуру прем'єр-міністра, і кандидатури міністрів, і відповідає за роботу уряду. А президент не пропонує, а затверджує міністрів", – додав Портников.

Нагадаємо: Верховна Рада ІХ скликання 29 серпня розпочала роботу. Парламентарії обрали спікером Ради лідера пропрезидентської партії "Слуга народу" Дмитра Разумкова, його першим заступником став представник цієї політсили Руслан Стефанчук, віцеспікером обрали депутатку від "Батьківщини" Олену Кондратюк.

Депутати проголосували за призначення прем'єр-міністром Олексія Гончарука й затвердили новий склад уряду.

Перше засідання Ради ІХ скликання почалося о 13.00 29 серпня і закінчилося після 2.00 30 серпня.


Інф.: gordonua.com


Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити