П'ятий президент України, народний депутат (фракція "Європейська солідарність") Петро Порошенко заявив, що узгодженої "формули Штайнмаєра" не існує.
Джерело: Інтерв'ю Порошенка "5 каналу", показане в суботу, пише "Інтерфакс-Україна"
Пряма мова: "Ніякої угоди Штайнмаєра не існує в природі. Немає угоди Штайнмаєра. Ніякої формули Штайнмаєра, нібито з кимось узгодженої, не існує".

Деталі: Порошенко розповів, що були пропозиції міністра закордонних справ Німеччини Франка Вальтера Штайнмаєра. Зокрема, він запропонував, щоб після того, як буде сформовано компонент безпеки і "відбудеться бездоганна організація виборів", закон про особливий режим місцевого самоврядування вводився не через два тижні після виборів, коли виборчі комісії підрахують підсумки виборів, а в день виборів, коли ОБСЄ видасть звіт, що вибори вільні.

"Жодних інших позицій щодо перетасування, що ми організуємо виключно політичний процес, а безпеку не обговорюємо – це все вигадки Путіна", – наголосив п'ятий президент.

Пряма мова: "Я хочу вам розповісти (я вперше про це розповідаю) про останню зустріч у Берліні з Путіним, Меркель, французьким президентом і вашим покірним слугою, коли Путін розповів про формулу Штайнмаєра, написану Лавровим.

Я кажу: "Даруйте, ось лист двох міністрів закордонних справ Франції та Німеччини пана Штайнмаєра, де вони викладають, що це – формула Штайнмаєра. Будь ласка, подивіться". Він, Путін, бере цю форму, читає і каже: "Ні, це зовсім не те, у нас Лавров написав формулу Штайнмаєра".

Я кажу: "Перепрошую, але ніякий Лаврів нічого нам писати не буде. Тим паче, що за цим столом сидить сам Штайнмаєр, і ви можете у нього запитати, пане Путін". – "Не буду я його питати, ви його переагітували, ми будемо ґрунтуватися на наших пропозиціях". Ось стиль ведення переговорів Росією".

…"Я раджу бути дуже обережними. Ми зацікавлені у мирі, ми зацікавлені у відновленні суверенітету України над окупованими територіями. Але точно не навпаки – ми не зацікавлені, щоб це був російський анклав, і щоб Росія під стволами представників своїх збройних сил визначала, хто буде обраний на цих виборах".

…"Я також можу вам розповісти ще одну історію. Тоді Путін запропонував мені, - коли ще були діалоги, це, здається, був 2015 рік, - каже: "Навіщо сперечатися, давайте ми з вами домовимося, кого виберемо, і проведемо це через вибори – це єдино можливий шлях". Я кажу: "Ні, обирати, навіть лідерів місцевого самоврядування, буде український народ. І ні з ким я не збираюся ні погоджувати, кого вибирати, ні віддавати, яку частину повноважень ми їм делегуємо. Є закон – він рівний для всіх".

Знати більше:

За лаштунками "формули Штайнмаєра": що вона означає та як зробити її безпечною

Передісторія:

12 вересня президент України Володимир Зеленський анонсував обговорення "формули Штайнмаєра" на зустрічі лідерів держав "нормандської четвірки".
13 вересня міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що Україна пропонує провести одночасно вибори по всій території, включаючи окуповану. Тоді ж президент наголосив, що місцеві вибори на Донбасі можливі лише після виведення російських військ і згідно з українським законодавством.
14 вересня голова ОБСЄ Мірослав Лайчак заявив, що Україні варто використати так званий "план Штайнмаєра" для виконання "Мінських домовленостей".
18 вересня Пристайко повідомив, що 2 вересня він дав згоду на "формулу Штайнмаєра" про те, що закон про особливий статус вступає в дію в попередньому форматі на момент проведення виборів і остаточно набуває чинності після рішення БДІПЛ ОБСЄ, а умовою виборів на окупованій частині Донбасу є безпека.
Однак тоді ж російська сторона заблокувала визначення можливої дати подальшого розведення сил, як уже сталося у Станиці Луганській.
19 вересня російський "Коммерсант" опублікував редакцію "формули Штайнмаєра", яку так і не підписали у Мінську. Згідно з нею, закон про "особливий статус" Донбасу набуває чинності о 20:00 у день голосування на позачергових виборах в ОРДЛО, проведених за українським законодавством.
Того ж дня під Офісом президента України провели мітинг із закликом до Зеленського не погоджуватися на імплементацію Мінських домовленостей за "формулою Штайнмаєра".
21 вересня помічник президента Андрій Єрмак заявив, що "формула Штайнмаєра" стане базою для законопроекту, який буде винесено на публічне обговорення.

Інф.: pravda.com.ua

Коментарі

 

Коментарі  

 
0 #1 Varnak 23.09.2019 12:18
Протест на Банковой: "Здесь уже тысячи народа, все как ночью 22 ноября 2013-го"

"Не той план, Вова!": толпы украинцев у Офиса президента требуют от Зеленского срочно дать ответ – Кабакаев

Протест на Банковой: ''Здесь уже тысячи народа, все как ночью 22 ноября 2013-го''
В столице украинского государства у Офиса президента Украины собрались на акцию протеста "Нет капитуляции!" уже несколько тысяч граждан нашей страны. Украинцы весьма обеспокоены политикой новой власти.

Волонтер Семен Кабакаев написал на своей Фейсбук-странице: "Все хотят услышать ответы! Мы хотим услышать, что собирается делать новая власть на встрече в Нормандском формате. Мы хотим быть уверены, что Зеленский не пойдет на условия российского президента Владимира Путина и не сдаст национальные интересы Украины!".

Собравшиеся украинцы требуют, чтобы Верховный главнокомандующ ий Вооруженными силами Украины дал им отчет, а также всему украинскому народу о своих планах по Донбассу. В акции протеста были замечены бывшие узники Кремля.

Много украинцев на акции протеста держат в руках флаги Украины и скандируют "Нет капитуляции". Все они требуют от Владимира Зеленского гарантий, что он не поддастся на манипуляции Москвы и не сдаст украинские интересы. Один из участников акции протеста Владислав Грезев заявил: "Очень много людей собралось высказать свою позицию и требования к Владимиру Зеленскому о переговорах в Минске. Ни единого миллиметра к сдаче суверенитета".

Информацию о том, что людей на акции протеста в Киеве у здания Офиса президента собралось уже очень много также подтвердил и политолог Александр Палий. "Через час после начала здесь уже тысячи три народа. Все как ночью 22 ноября 2013-го", – заявил он. Еще один известный украинский политолог Кирилл Сазонов подчеркнул: "Реально много сейчас на Банковой людей собралось. Все они хотят услышать позицию президента по будущему Украины".

Hach (http://narodna.pravda.com.ua/authors/4b16dd86b5748/)
19.09.2019 22:28
http://narodna.pravda.com.ua/politics/5d83d6e4a72c3/
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити