Любов російських ЗМІ до Порошенка
І це той випадок, коли власні інтереси інформаційної обслуги Кремля не на 100 відсотків збігаються з інтересами господарів.
Головною темою російського телевізора останніми днями було оголошення Нурсултана Назарбаєва про свою відставку з поста президента Казахстану і президентські вибори в Україні. Той випадок, коли люди, через відсутність власного політичного життя, із жадібним інтересом стежать за чужим. Ставлення мешканців Кремля і російського телевізора до подій у Казахстані й Україні об’єднувало одне відчуття — заздрість. Але у випадку з Казахстаном це була біла заздрість, оскільки про таку модель транзиту влади, за якого авторитарний правитель перетворюється на живого бога, Путіну і його оточенню залишається лише мріяти. Щодо України заздрість забарвлена в чорний колір, оскільки своїми спробами насильно втягнути цю країну в «русский мир» Кремль добився лише того, що в Україні зміцніли проєвропейські і антиросійські настрої.

Пристрасне бажання російської влади, аби в України «корова здохла», певно, найкраще описав головний редактор «Эхо Москвы» Олексій Венедиктов, який в інтерв’ю проектові «На трьох» українського телеканалу ICTV сказав, що Путіна влаштує будь-який президент України, за якого країна стане слабшою. «Я розумію, що будь-який, окрім Порошенка. На мій погляд, якщо говорити про нашого, проросійського кандидата, то в нас — містер Хаос. Що більше хаосу, що слабший кандидат, то Путіну це вигідніше Росії. Власних кандидатів у нас немає: Тимошенко, Зеленський, Бойко, ще якісь люди, неважливо. Містер Хаос нас задовольнить», — пояснив інтереси Кремля Олексій Венедиктов, і це той окремий випадок, коли з ним важко не погодитися. Особливо з його останньою фразою.

І це той випадок, коли власні інтереси інформаційної обслуги Кремля не на 100 відсотків збігаються з інтересами господарів. Хаосу в Україні вони теж бажають, але й з Порошенком як з головним ворогом, в демонізацію і карикатуризацию якого стільки вкладено, розлучатися шкода. Тим паче, що завжди є надія, що хаос можна влаштувати і за Порошенка.

Свій «Вечер» від 20.03.2019 Володимир Соловйов розпочав із юродства: почав голосити, як йому бракуватиме Петра Порошенка, якщо той програє президентські вибори. Крізь кривляння телеведучого виразно проступало роздвоєння почуттів. У душі Соловйова боролися надія на те, що Порошенко програє, і побоювання, що це станеться. 7 червня минає 5 років з моменту обрання Порошенка Президентом України. І всі ці роки російський телевізор у щоденному режимі обливав Порошенка брудом, навішував ярлики, обзивав фашистом, бандерівцем, крадієм і вбивцею. Головну скрипку в цьому оркестрі відіграв Соловйов. І що тепер, якщо українці оберуть іншого президента, починати все спочатку? А з другого боку, як було б гарно потоптатися наостанок по Порошенкові в разі його поразки, обізвати його політичним трупом і предректи негайне ув’язнення!

У цьому стані глибокого душевної боротьби Соловйов розпочав свою програму і одравзу ж запропонував Україні взяти приклад з Казахстану чи Білорусі. Після чого з упевненістю заявив, що «Порошенко у другому турі задушить Зеленського».

Тут слово взяв колишній депутат Верховної Ради Спиридон Килінкаров, який почав розповідати, що вибори в Україні — це «ціла машина фальсифікацій». До того ж нікого з присутніх не бентежила та обставина, що все це відбувається у студії телебачення тієї країни, в якій вершина непристойності взагалі згадувати про якісь вибори. Остаточно залякавши глядачів Росії-1 жахливими фальсифікаціями українських виборів, Спиридон Павлович поставив риторичне запитання: «А взагалі чи відбудуться ці вибори? Чи буде другий тур?»

Міркуванням Спиридона Килінкарова про жахи українських виборів підбив підсумок Володимир Соловйов. Він проголосив, звертаючись до присутніх у студії «Українців за викликом» В’ячеслава Ковтуна і Василя Вакарова: «У вас немає ніяких чесних виборів!» І категорично зажадав: «І не смійте говорити, що ви йдете в Європу!»

Ковтун і Вакаров реагували на заяви Соловйова по-різному. Ковтун, який примудряється в ефірі російського ТБ захищати Україну так, що ворогам цієї країни вже нічого робити не треба, почав доводити, що вибори в Україні є, а в Європі Україна вже перебуває. Василь Вакаров, навпаки, цілком погодився з тим, що в Україні все жахливо, і повторив розхожу тезу про те, що Україна чудова країна, але їй не щастить із начальством.

Соловйов дуже зрадів з такого «пасуна ногу» від Василя Вакарова і почав знову кривлятися, намагаючись пародіювати цього разу «Повість временних літ»: «Земля у нас гарна, а керувати нікому. Прийдіть і правте нами». Промовивши ці слова з акцентом, який сам Соловйов чомусь вважає українським, телеведучий промовив вже без акценту багатозначне: «Ми подумаємо».

Певно, відчувши, що передав куті меду з клоунадою, Соловйов вирішив додати до програми пафосу і виголосив урочистий спіч, який заслуговує на окреме поширення як ода, присвячена Росію.

«Росія — країна, яка зберігає європейські цінності!» — проголосив Соловйов, — «Православ’я набагато ближче в Європі, ніж те, що зараз в Європі відбувається. Росія є дивовижною країною, яка ввібрала християнські цінності і мусульманські цінності. Ми — цілковиті європейці! Просто ми — справжні європейці!». Кінець цитати.

На кілька хвилин раніше той-таки Соловйов кричав із перекошеним обличчям: «Америку — нахрін! Америки ніякої не буде!!» Про те, що у соловйових, путіних та інших гундяєвих досить екзотичні уявлення про європейські та християнські цінності, відомо давно. Просто у програмі Соловйова ця екзотика представлена в концентрованому вигляді.

Що ж до майбутніх виборів Президента України, то істеричні нападки на Петра Порошенка в російському телевізорі цілком можуть створити у тих громадян України, які з цікавості дивляться російські ЗМІ, уявлення про те, що Порошенко — головний та єдиний ворог Кремля з-поміж усіх кандидатів. І це може додати голосів чинному Президентові України. Не можу повністю виключити версію, що той-таки Соловйов це розуміє. Любов узагалі штука складна і вкрай суперечлива...

Ігор Яковенко
Інф.: day.kyiv.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити