"Ми не беремо участі у прийнятті рішень Київрадою. Ми вважаємо її нелегітимною. За жодне рішення Київради після 2-го червня УДАР голосувати не буде", – зазначив заступник голови фракції УДАР в Київській міській раді Андрій Странніков під час круглого столу "Політичні та правові наслідки завершення терміну повноважень Київської міської ради".
"Рішення Конституційного Суду не виключає дострокові вибори Київради і мера. Якщо ми оберемо нашого мера, то може статися, що у нього не буде підтримки в раді. Це схоже на провокацію Партії регіонів – питання щодо складання повноважень. Тому складання мандатів може бути лише крайньою мірою. Якщо навіть сесія буде проходити, то наші депутати повинні бути присутніми і мати документи на руках, за які будуть голосувати. Будемо вимагати дострокових виборів, а тоді вже будемо вдаватися до більш жорстких дій", – додав Народний депутат України від ОО "Батьківщина" Олександр Бригинець.

Натомість один з організаторів протестів київської громадськості Єгор Соболєв закликав не ходити опозиційним депутатам на засідання Київради.
«Це буде легітимізація цього органу», - наголосив Соболєв. Він також закликав боротися не лише за дострокові вибори в Києві, але змагати до того, що змінити правила гри столичної політики.
«Вибори виборами, а треба зробити так, щоб київські чиновники, зокрема, припинили дерибанити землю, красти кошти громади і почали займатися реальними проблемами міста».

«Потрібно інтегрувати київську громаду у політичну систему. Потрібні нові люди по суті і прозора процедура їх висунення. Киян цікавлять конкретні проблеми, а не політичні гасла», - висловив позицію громадськості один з координаторів об’єднання «Сила людей» Олександр Солонтай.

У свою чергу громадсько-політичний діяч Володимир Філенко назвав помилки громадськості та опозиції в процесі боротьби за проведення виборів в Києві.
«Громадські активісти на дух не бачать політиків у своєму процесі. Громада хоче сама формувати київську владу без політиків. Ключова ж помилка опозиційних політиків у тому, що вони не залучали громадськість. Вони були впевнені, що переможуть. Наступна проблема – опозиціонери не назвали опозиційного кандидата на мера і це вплинуло на активність громади», – зазначив Філенко.

«Влада не готова віддати Київ в світлі президентських виборів. В Партії регіонів знають про цифри соціологічних досліджень і розуміють, що у їх кандидата немає жодних шансів. Якщо питання виборів в столиці буде одним з питань асоціації з Євросоюзом (а ЄС вимагає прийняти уніфікований виборчий кодекс з рівними правилами гри для всіх), а на іншій шальці терезів буде перемога провладного кандидата, то влада однозначно обере друге. Тому опозиція повинна домагатися дострокових виборів і чітко координувати свої дії з громадою, зокрема на рівні висунення кандидатів в депутати (проведення праймеріз) та узгодження кандидатури мера», - додав директор Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД Сергій Пархоменко.

Інф.: opad.org.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити