Закінчення терміну повноважень Київради має автоматично спричинити нелегітимність його виконавчого органу КМДА, зазначає експерт з питань територіальної організації влади, колишній народний депутат від "Батьківщини" Юрій Ганущак.
Після 2 червня 2013 р., коли закінчується визначений Конституцією термін повноважень Київської міськради і мера столиці, діяльність очолюваної Олександром Поповим Київської міської державної адміністрації як виконавчого органу Київради також стає незаконною, - пише DT.UA.

"Відоме рішення Конституційного суду про можливість суміщення посад міського голови та голови Київської міської державної адміністрації відзначає, що КМДА — насамперед виконавчий орган Київради, а вже потім на нього покладаються і державні функції", - пояснив експерт.

Юрій Ганущак, підкреслюючи необхідність якнайшвидшого проведення виборів, нагадав, що термін повноважень обраних або на чергових або на позачергових місцевих виборах депутатів місцевих рад, сільських, селищних і міських голів не може перевищувати встановлений Конституцією п'ятирічний термін.

"Тобто вибори в Києві необхідно проводити у 2013 р., причому так, щоб було дотримано норми про місцеве самоврядування, відповідно до якої що сесія місцевої ради відбувається не рідше одного разу на три місяці. Тобто крайній термін проведення виборів — кінець серпня. Адже для забезпечення безперервності влади щонайпізніше — на початку вересня має відбутися сесія Київради. Оскільки ж рішення старої ради вже після 2 червня стають нелегітимними, то очевидно, що на сесію на початку осені має зібратися нова рада", - пише експерт.

Інф.: DT.UA

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити