Андрій Парубій зазначив, що подача позову – це "замах на закон, який українці чекали століттями"
Парубій зазначив, що впевнений у рішенні суду, яке не дозволить заблокувати підписання закону, однак готовий підписувати його "за будь-яких умов".
Голова Верховної Ради України Андрій Парубій назвав судовий позов, який покликаний заблокувати підписання закону про мову, "цинічною спробою проросійського реваншу". Про це він написав у своєму Facebook 10 травня.

"Останнім часом таких спроб стає все більше. Але зараз проросійська п'ята колона вчинила замах на закон, який українці чекали століттями, закон історичної справедливості – Закон про функціонування української мови як державної", – написав спікер.

Парубій зазначив, що впевнений у рішенні суду, яке не дозволить заблокувати підписання закону і у вівторок, 14 травня, депутати відкриють йому шлях для підписання закону. Втім, дав зрозуміти Парубій, він збирається підписати закон у будь-якому випадку, яким би не було рішення суду.

"При будь-яких умовах наступного тижня закон буде підписаний і набуде чинності", – підкреслив спікер.

Верховна Рада 25 квітня ухвалила у другому читанні і в цілому закон про забезпечення функціонування української мови як державної, згідно з яким українська мова затверджена як головна у функціонуванні в державних установах і суспільстві. За закон проголосували 278 депутатів. Категорично проти прийняття закону виступили фракції "Опозиційний блок" і "Відродження", які після голосування заблокували підписання законопроекту.

У свою чергу Андрій Парубій заявив про те, що вже у травні парламент зможе розблокувати закон про забезпечення функціонування української мови як державної.

10 травня до сумно відомого Окружного адмінсуду Києва надійшла заява про забезпечення позову від громадської організації "Інститут правової політики і соціального захисту імені Ірини Бережної" до Голови Верховної Ради Андрія Парубія щодо заборони підписувати закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Позивач просить заборонити Парубію і кожному з депутатів і працівників Апарату Ради вчиняти дії, спрямовані на підписання закону і спрямування його на підпис президенту, а також подальше офіційне опублікування.

Інф.: dt.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити