"Сила змін – в мільйонах людей", - Арсеній Яценюк в Івано-Франківську
Сьогодні в Україні потрібно боротися не тільки за дострокові вибори, а й взагалі за можливість вибору, - заявив голова фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк під час мітингу в рамках загальнонаціональної акції протесту "Вставай, Україно!" в Івано-Франківську в четвер, 28 березня.
"Ми пройшли парламентські вибори, і завдяки вам, вашій позиції, в Україні з’явилася нова Верховна Рада, яка непідконтрольна президенту Януковичу і яка заявила, що одне із завдань парламенту  – відправити Януковича у відставку і на смітник історії", - наголосив він.

За його словами, події в нинішній Верховній Раді показують, що в Партії регіонів немає більшості. «Закони, які голосувались картками, як пенсійна реформа, харківські угоди, закон про бюджет, який виділив на Януковича 5 млн. грн. на день, закон про мови,  - такі закони більше не будуть проголосовані в цьому парламенті», - наголосив Арсеній Яценюк.

«Ми не можемо задовольнитися тим, чого досягнули. Сила є тільки в одному - в мільйонах людей. Там є сила змін. Ми в парламенті ніхто інший, як ваші представники. І чим більше ви тиснете і вимагаєте – тим сильнішого результату можна досягнути», - підкреслив голова фракції «Батьківщина».

Він наголосив, що опозиція висунула політичні і економічні вимоги: «Наша політична вимога – відставка цього президента і дострокові президентські вибори».

Ще одна політична вимога опозиції – відставка Кабінету міністрів: «Всі опозиційні фракції, 174 народні депутати України, внесли резолюцію недовіри уряду», - сказав Арсеній Яценюк.

Серед соціальних вимог опозиції, за його словами, - скасування пенсійної реформи та встановлення справедливого порядку нарахування пенсій, скасування надмірних пільг і привілеїв для посадовців, продаж 16 державних дач президента.
 
«Людям треба роботу, людям треба заробітну плату. І для того, щоб це забезпечити, в країні треба прийняти кодекс економічного розвитку. Податки не для того, аби доїти Україну, а для того, аби стимулювати розвиток економіки, створювати робочі місця, платити високу заробітну плату бюджетникам», - підкреслив він.

Арсеній Яценюк наголосив, що на порядку денному опозиції також реформування системи охорони здоров’я: «Медицина не погана, її нема», - наголосив він і зазначив, що переконався в цьому, коли госпіталізували його доньку: «Там (у лікарні – ред.) нічого немає: ні ліків, ні заробітної плати в лікарів – нічого. У нашій реформі медицині – введення державного гарантованого рівня надання медичних послуг і державної страхової медицини».

Також опозиція вимагає ухвалення закону про освіту. Арсеній Яценюк підкреслив, що за цієї влади «національною ідеєю» стало – «як виїхати з України, і автор цієї ідеї  - президент Янукович». «Наша молодь повинна не просто отримувати дипломи - наша молодь повинна отримувати знання і перспективну роботу», - сказав Арсеній Яценюк.

За його словами, влада хоче затягнути Україну «в Радянський союз, який називається Митним союзом: «У нас (в опозиції. – ред.) на порядку денному підписання угоди про асоціацію з Європейським союзом».

Арсеній Яценюк наголосив, що президент Янукович просто так владу не віддасть, адже влада усвідомлює, що для неї програш виборів – це програш всього: «І тому ми сьогодні повинні боротись не тільки за дострокові вибори, а взагалі за можливість вибору. Ми – це три опозиційні партії, це, в першу чергу, народ України, який прагне змін, це Юлія Тимошенко і Юрій Луценко».

Арсеній Яценюк закликав усіх присутніх на мітингу 18 травня приїхати до Києва і взяти участь у всеукраїнському марші «Вставай, Україно!»: «Сказати своє «так» Україні, «так» Європі і «так» нашому майбутньому».

Інф.: byut.com.ua
Фото: svetiteni.com.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити