Кожна національна меншина має володіти мвою держави, в якій живе, - Порошенко
Президент Петро Порошенко зажадав деполітизації мовного питання у реформі освітньої системи в Україні, а також відкритого діалогу.
Про це він заявив, відповідаючи на запитання членів ПАРЄ, у середу на засіданні Парламентської Асамблеї Ради Європи, передає "УП".

Він наголосив, що стаття 7 закону, яку критикували європейські партнери, спрямована на поліпшення стану української мови в суспільному житті, але також гарантує використання мов національних меншин.

"Чи можете ви уявити собі ситуацію, щоб діти у Великобританії, Німеччині або Франції не розмовляли англійською, німецькою, французькою мовами?.. А ви уявляєте, що 75% випускників шкіл у Берегово не склали іспит з української мови. Вони просто її не розуміють. Як вони можуть продовжувати навчання, працевлаштуватися у країні, стати держслужбовцями? Це дискримінація таких дітей", - заявив Порошенко.
Див. у відеозапису з 4 хв. 08 сек.:

Він зазначив, що українська сторона "не написала ні слова дискримінації мов національних меншин".

"Ми створюємо умови для їхнього вивчення. Ми просимо тільки вивчати українську. Це захист прав всіх дітей", - сказав він.

Порошенко нагадав, що українська сторона повністю відкрита для діалогу і направила законопроект для проведення оцінки Венеціанською комісією, і готова прийняти висновки зазначеної оцінки.

Глава держави також згадав свій життєвий досвід: що народився в Одеській області в центрі болгарської громади України, говорить болгарською та румунською.

"Коли я почав працювати в Києві з польськими колегами, то rozumiem wszystko po polsku, I speak English fluently, спокійно і комфортно розмовляю російською, розмовляю українською. Саме це я хочу бачити в регіонах України, де живуть національні меншини. Щоб вони були двомовними, тримовними..." - зазначив Порошенко.

Президент наголосив, що необхідно деполітизувати це обговорення.

"Ми відкриті і готові до чіткої співпраці", - наголосив він.

Як повідомляв "Обозреватель", необхідний для проведення реформи освіти закон був прийнятий Верховною Радою 5 вересня. Закон, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова.

14 вересня глави МЗС Болгарії, Угорщини, Греції та Румунії підписали лист главі МЗС України, де висловили стурбованість через новий закон про освіту.

Угорщина звернулася зі скаргою в ООН, ОБСЄ та ЄС через прийняття цього закону і пригрозила заблокувати євроінтеграцію України через реформу освіти.

Інф.: obozrevatel.com

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити