Делегації з декількох митрополитів УПЦ МП разом із нардепом Вадимом Новинським відвідала Константинополь, щоб відмовити патріарха Варфоломія від надання автокефалії для Української Церкви.
Як повідомляє УП з посиланням на Liga.net, цей візит в історичний район Фанар відбувся 23 червня, але успішним не був.

Крім Новинського до патріарха Варфоломія їздили митрополити донецький і маріупольський Іларіон, кам'янець-подільський і городоцький Феодор, бориспільський і броварський Антоній.
Одеська єпархія виклала в YouTube відео зустрічі в резиденції Варфоломія.

Після цього патріарх Варфоломій заявив, що Україну церковно Росії не віддавали, а приєднання Київської митрополії до Москви відбулося всупереч канонам:
"Наш престол не визнав відділення Київської митрополії і залежних від неї православних церков Литви і Польщі і приєднання їх до московської церкви".
"Ми бажаємо, як мати-церква, відновлення єдності в Україні розділеного церковного тіла – десятків мільйонів вірян", – зазначив Варфоломій.

У церковних колах вважають, що автокефалія Українській Православній Церкві може бути надана за прикладом і в формулюваннях томосу для Польщі в 1924 році, зазначає Liga.net.
Крім того, за даними видання, в УПЦ МП збирали підписи архієреїв "на порожніх аркушах" і обманом, щоб висловитися проти автокефалії Української Церкви.
Також заява Варфоломія може бути реакцією на заяву ієрарха МП Іларіона про те, що надання українській церкві автокефалії може призвести до кровопролиття:

На 9 липня заплановано візит делегації Константинополя до Москви для обговорення українського питання.
"Очевидно, патріарх вирішив довести в публічному просторі незмінність своєї позиції у відповідь на ці події і різкі заяви, які лунали з боку МП", – кажуть у КП.

У Київському патріархаті налаштовані на те, що Томос для України буде.

Найближчі дати синоду призначені на 10-11 липня. Припускають, що остаточне рішення по Томосу буде прийнято в серпні чи у вересні.

За інф. pravda.com.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити