До порядку денного Верховної Ради вже на цю п'ятницю, 24 травня, включили одіозний урядовий законопроект N2399, відхилений торік. От тільки масштаби злочинної оборудки від влади цього разу можуть виявитись куди більшими. В пояснювальній записці до законопроекту наголошується, що лише в цьому році держава за виконавчими документами має виплатити близько 16,6 мільярда гривень. Але самі урядовці визнають, що ця статистика охоплює лише частину рішень. За висновками фахівців, реальна заборгованість втричі більше – близько 50 мільярдів гривень. Урядовий законопроект свідчить виключно про те, що чинна влада хоче обікрасти свій же народ. Вказана оборудка за своїми масштабами може побити навіть аферу з вкладами в Ощадбанку СРСР.

Держава заборгувала українцям 50 мільярдів гривень... І пробачить свій борг?
Павло Петренко, народний депутат України

Замість вступу хочу нагадати всім події минулорічної давнини. Тоді чинна влада протягувала одіозний урядовий законопроект N9127 про гарантії держави щодо виконання судових рішень. Він передбачав зміни до більше ніж 20 законів, відповідно до яких усі соцвиплати мали б здійснюватися Кабміном в ручному режимі залежно від наявних коштів. Тоді ці ініціативи викликали шквал критики та обурення громадськості. Певно, відчуваючи наближення парламентських виборів, влада в останній момент відмовилась від своїх ініціатив.

Але пройшло менше року і схожі ініціативи повторюються – до порядку денного Верховної Ради вже на цю п'ятницю, 24 травня, включили урядовий законопроект N2399. От тільки масштаби злочинної оборудки від влади цього разу можуть виявитись куди більшими.

Перш за все, в очі кидається відвертий цинізм розробників законопроекту. Так, вони наголошують, що їхня ініціатива спрямована на забезпечення виконання зобов'язань держави за рішеннями Європейського суду з прав людини. Але насправді, прикриваючись вимогами європейської спільноти, влада винайшла дієвий механізм обкрадання власних громадян.

Законопроектом передбачається, що уся заборгованість щодо виконання судових рішень станом на 1 січня 2013 року буде погашатися починаючи... з 1 січня 2014 року. Тобто держава планує офіційно заморозити усі виплати до кінця року.

Але найголовніше навіть не це. Передбачається встановлення черговості погашення заборгованості. Наприклад, найбільш суттєва заборгованість держави, пов'язана з пенсійними та соціальними виплатами, погашатиметься у другу чергу. Коли ж прийде час цієї так званої другої черги – достеменно не відомо, оскільки у документі "не випадково" прописана лише черговість, а не строки оплати.

Далі більше. Аби мати хоч примарну можливість отримати законні виплати, особа, яка має на руках виконавчий документ за рішенням суду, повинна буде звернутися до органу ДВС протягом 3 місяців з дня набрання чинності закону. Можете уявити, який хаос виникне у зв'язку з цим. Скільки тисяч людей фізично не встигнуть подати такі документи. І найцікавіше: якщо особа не встигне за 3 місяці подати виконавчі документи – вся заборгованість буде вважатися виконаною.

А тепер по цифрам. В пояснювальній записці до законопроекту наголошується, що лише в цьому році держава за виконавчими документами має виплатити близько 16,6 мільярда гривень. Але самі урядовці визнають, що ця статистика охоплює лише частину рішень. За висновками фахівців, реальна заборгованість втричі більше – близько 50 мільярдів гривень.

Урядовий законопроект свідчить виключно про те, що чинна влада фактично хоче обікрасти свій же народ. І виною цьому – ні криза, ані стан економіки країни, а системна несплата звичайним українцям їм же належних коштів. Вказана оборудка за своїми масштабами може побити навіть аферу з вкладами в Ощадбанку СРСР.

Павло Петренко
народний депутат України, фракція "Батьківщина"

Інф.: pravda.com.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити