Юрій ПАЛЬЧУКОВСЬКИЙ, для ВН

          Ситуація в Україні красномовно свідчить про те, що наявна система державної влади себе вичерпала.

         Усім, хто вболіває за долю України, необхідно діяти спільно і чітко донести до народу головне: за допомогою якого механізму можна змінити систему влади в державі.

         Пора усвідомити, що жодній, окремо взятій, політичній партії це не під силу. Ця проблема, також, не зводиться лише до голосування на виборах і, навіть, не до зміни виборчого законодавства. Тут варто наголосити на потребі трансформації державного правління від плутократії (влади клану багатих людей) до реального народовладдя (коли влада має слугувати народові й бути підзвітною йому). А це можливо лише у разі зміни і виборчого законодавства, і Закону про політичні партії і, головне, за умови постійної злагодженої взаємодії демократичних сил – всього громадсько-політичного активу України.          Надзвичайно важливою є необхідність наголосити, що на сучасному етапі найважливішою метою українського суспільства повинна стати його консолідація незалежно від політичних поглядів та інших факторів. Всі розбіжності стають другорядними,  якщо національною ідеєю сьогодення буде єдність української нації!       
 
          Суспільство давно хоче почути про конкретні механізми забезпечення демократії, верховенства права, громадського контролю над будь-якою владою, а також про конкретні шляхи згуртування українського суспільства. Кадрових змін для цього не достатньо. Недостатньо і всіляких “круглих столів”, «віче», «народних  зборів» тощо, які сьогодні сприймаються як позавчорашній день. Шкідливою для консолідації українства є тенденція до зростання кількості політичних партій та громадських організацій, які, діючи безсистемно, не впливають на владу, а лише додатково дезорієнтують та роздрібнюють суспільство.   

          Необхідно реалізувати формат системної координації дій усіх демократичних сил, які покликані стояти на сторожі національних інтересів України. Саме механізм не ситуативної, а постійної узгодженої взаємодії проукраїнських сил (політичних партій, громадськиих організацій, представників інтелігенції) на основі спільної платформи та консенсусного прийняття рішень – це організаційна «матриця» для зміни влади в державі і ключ до вирішення вищенаведених стратегічних проблем. 

             Юрій Пальчуковський,
            
             Голова Демократичного об’єднання «Українська Національна Рада»   


        

 

Коментарі

 

Коментарі  

 
0 #2 Павло 17.11.2010 11:24
Механізм, про який запитує шановний пан Роман, описаний на цьому ж порталі тут:
http://volianarodu.org.ua/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=24&lang=uk
Цитувати
 
 
0 #1 Роман 16.11.2010 19:43
З точки зору головного глобального завдання українців, зберегти свою державу УКРАЇНСЬКОЮ та припасувати її до викликів 21 століття, все правильно.
Залишилася "маленька дрібниця" -- як знайти такий механізм, про який згадано в останньому абзаці ? На разі вже багато років проукраїнські сили успішно воюють одна з одною і кінця ще не видно.
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити