Секретар Ради нацбезпеки й оборони Олександр Данилюк вважає, що присутність кума російського президента Віктора Медведчука у Верховній Раді може становити загрозу безпеці України
Про це інформує "ураїнська правда"  з посиланням на BBC.
Пряма мова: "Зрозуміло, що Медведчук має чітку прокремлівську орієнтацію, і так, він буде мати можливість використовувати майданчик парламенту для того, щоб не просто там сидіти.

Чи є це загроза? Так, це загроза. Але врешті-решт його обрали депутатом, Україна - демократична держава, тому треба вміти працювати і з такими викликами в парламенті. І не тільки в парламенті".

Про "мирний план" Медведчука для Донбасу: "Я не знаю про план Медведчука. І якщо він вже говорить, що його не сприймають в Києві, то певно, він його з кимось уже обговорював.

Виходячи з його політичної позиції, з того, як він поводив себе під час виборчої кампанії і до цього, то у мене є певні побоювання, що цей план – не в інтересах України. Але не хочу забігати наперед, про такий план я не знаю".

Передісторія:

Партія "Опозиційна платформа – За життя" в результаті дострокових парламентських виборів отримала другу за величиною фракцію у Верховній раді 9 скликання: 43 депутатів, з яких 37 за списком (партія отримала 13.05% підтримки) і 6 мажоритарників.
Перед президентськими виборами Медевдчук пропонував Володимиру Зеленському в разі перемоги укласти угоду з Кремлем, аби відновити контроль над Донбасом і отримати дешевий російський газ.
На першому з'їзді ОПЗЖ Медведчук заявляв про необхідність створити "автономний регіон Донбас" із закріпленням цього статусу в Конституції України.
Після цієї заяви Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження про можливу державну зраду та сепаратизм Медведчука.
Попри це Медведчук заявляв, що бойовики на окупованих територіях Донеччини та Луганщини згодні з його "планом" щодо "встановлення миру".

Інф.: pravda.com.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити