Культ ненависті до України
Після обрання Володимира Зеленського інформаційна артилерія важко, зі скрипом стала розвертатися у бік нового президента
За даними Рахункової палати Російської Федерації за підсумками першого кварталу 2019 року, прибутки росіян знизилися на 2,3% у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року. Ця тенденція зниження прибутків продовжується вже п’ятий рік, і жодних виразних сигналів про її припинення від серйозних експертів не чути. Втім, є в Росії один аналітик, який завжди тримає руку на пульсі політичної ситуації, чуйно реагує на будь-які її зміни і дає правильні й адекватні поради. Це колишній головний санітарний лікар Росії, а нині депутат Державної думи від партії «Єдина Росія». Ця дивовижна людина відома тим, що його заборони на ввезення до Росії молдавських і грузинських вин, а також молочної продукції з Білорусі та Литви завжди чомусь збігалися з погіршенням взаємовідносин Росії з цими країнами.

Ось і зараз Геннадій Григорович відреагував на інформацію про зниження прибутків громадян Росії оперативно й адекватно. Він пояснив співвітчизникам, що їм треба менше їсти, і жити «трохи впроголодь». Слід зауважити, що разом із підвищенням пенсійного віку рекомендації Онищенка можуть насправді на якийсь час зменшити проблеми, що стоять перед урядом Російської Федерації, оскільки лічені одиниці тих пенсіонерів, що живуть «трохи впроголодь», зможуть дотягнути до пенсії.

Але проблеми падіння доходів росіян і цікаві пропозиції депутата Онищенка щодо їх «оздоровлення» не цікавлять російський телевізор. Не є предметом серйозного мозкового штурму системна криза в російській авіації (літак «Суперджет-100» є труною, що фактично літає, а «Аэрофлот», як і раніше, пропонує пасажирам зіграти в «російську рулетку», оскільки їм треба летіти, а альтернативи немає). Немає відображення й осмислення у федеральних ЗМІ глибокого розколу між РПЦ і громадянами Росії, що підтверджують дані опитування в Єкатеринбурзі, де 74% громадян виступили проти будівництва храму на місці скверу, ідею якого проштовхували влада, церква та місцеві олігархи. Головною  і, мабуть, єдиною темою телевізора й усіх федеральних ЗМІ ось уже шостий рік є Україна. Пішов другий тиждень, як на федеральних каналах панує «культ Зеленського». Головні сюжети всіх аналітичних і новинних програм: «Зеленський і шаурма», «Зеленський і Верховна Рада», «Зеленський на передовій у зоні АТО».

У вівторок, 28 травня сталася подія, що дослівно розірвала російський медіапростір: президент Володимир Зеленський скасував указ Петра Порошенка про позбавлення Міхеїла Саакашвілі українського громадянства і тим самим зробив колишнього президента Грузії та колишнього одеського губернатора знову громадянином України.

Російський телевізор не є знаряддям пропаганди, оскільки не виголошує жодної ідеології, що несе певний образ майбутнього. Путінські медіа — це генератори ненависті. І у виробництві цього продукту вони діють більш винахідливо й успішно, ніж радянська чи гітлерівська пропагандистські машини, оскільки, на відміну від них, не обмежені жодними ідеологічними засадами.

П’ять років головним об’єктом для створення культу ненависті в російському телевізорі був Петро Олексійович Порошенко. «Ватажок фашистської хунти», «нацист», «бандерівець», «злодій», «корупціонер», «убивця» — ось неповний перелік слів, які найчастіше можна було зустріти поряд з прізвищем п’ятого президента України.

Після обрання Володимира Зеленського інформаційні знаряддя важко, зі скрипом почали розвертатися у бік нового президента. Перенацілення йде важко. Об’єкт незвичний і для генерування ненависті складний. Погиготіти — скільки завгодно: «Дивись, обрали президентом клоуна! Ги-ги». Але ті епітети, якими щільно обліпили Порошенка, до Зеленського приклеюються погано, мають непереконливий вигляд  і відвалюються. Ну, який «нацист» і «бандерівець» з людини, що відкрито заявляє про своє єврейське коріння? Зі «злодієм» і «корупціонером» теж загаяння. Залишається натужно хихикати та звинувачувати Зеленського в тому, що він «продовжує курс Порошенка».

«Зеленський семимильними кроками, обганяючи Порошенка, веде Україну до загибелі!» — металевим голосом скандує Ольга Скабєєва в програмі «60 хвилин» від 28.05.2019. «Найстрашніше, що настає, — це розвал державності України!» — підтримує її «політолог» Араїк Степанян. І тут же видає прогноз щодо політичних перспектив Володимира Зеленського: «Він не доживе до [парламентських] виборів». «Політолог» Араїк Степанян не уточнив, що саме перешкодить Зеленському дожити до виборів, які повинні відбутися вже менш ніж через два місяці. Можливо, у нього є секретні дані про стан здоров’я нового президента України чи таємні відомості про підготовлюваний замах, але своє пророкування «політолог» Степанян виголосив громовим голосом і без тіні сумніву в тому, що воно здійсниться.

Люта ненависть до України — це та перепустка, за якою пускають у російський телевізор. Мешканці телевізора, що ненавидять Україну, діляться на дві категорії: на тих, хто каже про це прямо, і тих, хто прикривається фразами, мовляв, Україну люблю, а київську владу ненавиджу. У згаданій вище програмі «60 хвилин» від 28 травня стався інцидент, у якому ці відмінності виразно виявилися. «Політолога» Миколу Платошкіна дуже обрадувало рішення Зеленського про видачу громадянства Михайлові Саакашвілі. «Саакашвілі — це хайп, базар і руйнування!» — зі щасливою посмішкою на обличчі заявив «політолог» Платошкін. І продовжив: «Зеленський мене тішить — я не вірив, що він вестиме Україну до руйнування так швидко!» Після чого «політолог» Платошкін прокоментував той епізод відвідин Зеленським зони АТО, коли президент України запитав дозволу військовика сісти на ліжко. «Можна сісти?» — перекривив Зеленського «політолог» Платошкін. І тут же заволав: «Чувак, сядеш! Це ми тобі обіцяємо!!»

«Ми бажаємо добра Україні», — з притиском виголосила Ольга Скабєєва, намагаючись виправити «політолога» Платошкіна. На що невблаганний Платошкін відрізав: «Це ви бажаєте, а я — ні!» Після цього український «політолог» Олександр Семченко назвав «політолога» Платошкіна «кінченим ідіотом». На що «політолог» Платошкін чомусь образився і пішов зі студії. А український «політолог» Семченко, вигнавши конкурента, виголошував те ж саме, що і «політолог» Платошкін, лише радів він розвалу не України, а української держави. Пояснювати, що таке Україна без держави «політолог» Семченко не став, ведучі його на всяк випадок про це не запитували.

Деякі антропологи, що вивчають еволюцію свідомості людини, вважають, що розуміння зв’язку між зачаттям і народженням дитяти з’явилося у людей досить давно, на стадії неоліту. До цього, стародавні люди не бачили причинно-наслідкового зв’язку між подіями, що відбуваються з розривом у 9 місяців. Мешканці Кремля та їхня інформаційна обслуга старанно вдають, що не бачать (а може і справді, не бачать) причинно-наслідкового зв’язку між окупацією Криму та сучасними неприємностями в російській економіці. Тим самим ставлячи себе на еволюційних сходинах набагато нижче за людей епохи неоліту.

Ігор ЯКОВЕНКО, Москва, спеціально для «Дня»
Інф.: day.kyiv.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити